Lietuvoje

2012.10.15 10:37

V. Adamkus teigė balsavęs už permainas

ELTA 2012.10.15 10:37

Sekmadienį Seimo rinkimuose balsavęs kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus teigė, kad dabartinis Seimas jo netenkino, todėl jis balsavo už permainas.  

Sekmadienį Seimo rinkimuose balsavęs kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus teigė, kad dabartinis Seimas jo netenkino, todėl jis balsavo už permainas.

„Tai, ką aš mačiau per praėjusį Seimą, manęs netenkino. Jeigu taip, tai galima sakyti [balsavau] už permainas. Stengiausi rinktis tuos, kur, tikiuosi, tos permainos bus įneštos, ir tuos, kurie ėjo, balsavo ir kovojo už visuomenės pasitikėjimą ne vedami asmeninių interesų, bet siekdami valstybės ir Lietuvos žmonių gerovės“, – žurnalistams sakė V. Adamkus.

„Lietuva turi turėti švariausią ir pigiausią, ir geriausią energiją. Ir kad ji būtų garantuota, o ne priklausytume nuo kitų. Mes turime įvairiais keliais siekti, kad galėtume apie save sujungti kuo daugiau ir valstybių, ir žmonių, kad galėtume tą energiją turėti ir tuo pačiu dalintis su kitais regione“, – sakė V. Adamkus, paklaustas, kaip balsavo referendume dėl naujos atominės elektrinės statybų.

Prezidentas teigė, kad tikisi, jog naująją Vyriausybę sudaryti nebus sudėtinga, bet pažymėjo, kad Lietuvoje yra per daug partijų.

„Šitie rinkimai parodė, kad mes per 92 metus nepažengėme mūsų rinkiminėje struktūroje nė žingsnio į priekį. Kai reikia rinktis iš 17 partijų ir sudarinėti Vyriausybę ir Seimą, man atrodo, laikas pagalvoti stipriai, kaip gyventi šių dienų gyvenimą, nes, sakyčiau, pasaulyje, šalyse, kurios turi šimtametes tradicijas, pagrindines institucijas sudaro trys, daugiausia keturios pagrindinės partijos, bet ne 20 ar 27“, – teigė V. Adamkus.

V. Adamkus balsavo Antakalnio rinkimų apygardoje, kaip ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.