Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apie 150 signatarų prašo B. Obamos užtikrinti nuolatinį JAV buvimą Baltijos šalyse

BNS2015.09.08 13:45

Apie pusantro šimto Lietuvos, Latvijos ir Estijos signatarų prašo JAV prezidento Baracko Obamos užtikrinti nuolatinį karinį sąjungininkų buvimą Baltijos valstybių teritorijoje.

Apie pusantro šimto Lietuvos, Latvijos ir Estijos signatarų prašo JAV prezidento Baracko Obamos užtikrinti nuolatinį karinį sąjungininkų buvimą Baltijos valstybių teritorijoje.

„Galimos agresijos akivaizdoje kreipiamės į Jus prašydami užtikrinti nuolatinį karinį sąjungininkų buvimą mūsų valstybių teritorijoje. Nuo to priklauso visos Europos saugumas ir laisvė“, – teigiama pirmadienį viešai išplatintame signatarų laiške.

Jame tvirtinama, kad šiuo metu okupuota dalis Ukrainos teritorijos, atakuojamos šalies ginkluotosios pajėgos, žudomi taikūs gyventojai.

„Visa tai tik todėl, kad Ukraina išreiškė savo teisę eiti tuo pačiu keliu, kuriuo žengė Baltijos valstybės, pasirinkdamos Baltijos kelią, o pasaulis stebi, kaip Rusija laužo tarptautines sutartis. Šis konfliktas liečia mus visus, nes Rusijos agresija Ukrainoje kelia grėsmę ne tik Ukrainai“, – tvirtina Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę paskelbę politikai.

Anot jų, Rusijos agresijos tikslas – susigrąžinti sovietų valdytas teritorijas ir įtakas: „Rusija kelia grėsmę taikai ir gerovei visoje Europoje. Šiandien Ukraina kovoja ne tik už savo šalies vientisumą, bet ir už visos Europos laisvę ir sienų neliečiamumą. Šioje kovoje laisvasis pasaulis turi veikti ryžtingai.“

„Prezidente, tikime, kad šiuo kertiniu laikotarpiu Jūs ir toliau laikysitės pabrėžtinai vienareikšmiškos pozicijos ir ginsite laisvos Europos viziją, o mes išvengsime liūdnos perspektyvos – karo nusiaubtos Europos, – rašoma laiške. – Baltijos valstybės, prieš 25 metus išsivadavusios iš SSRS okupacijos, šiandien kovojant dėl Europos ateities vėl yra priešakinėse gretose. Atviras Kremliaus neoimperializmas skatina mus baimintis, kad tapsime potencialiu Rusijos ekspansijos objektu.“

Šią savaitę JAV prezidentas B. Obama lankysis Taline, kur susitiks su Baltijos valstybių prezidentais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.