Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.01 11:34

Prasideda nauji mokslo metai

Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus.

Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis linki, kad mokykla būtų vieta, kurioje gera visiems kartu augti, stiebtis, tobulėti, mokytis, bendradarbiauti, planuoti ateitį. „Tegu ji būna kūrybos ir atradimų erdvė. Tegu visus vienija bendras tikslas – kokybiškas išsilavinimas“, – sveikinime sako ministras.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiemet visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrai turėtų sulaukti apie 343 tūkst. moksleivių, praėjusiais mokslo metais jose mokėsi per 357 tūkst. mokinių.

Numatoma, kad į mokyklas ateis per 28 tūkst. pirmokų – maždaug 1 tūkst. daugiau nei pernai. Paskutinį kartą rugsėjo 1-ąją mokyklose minės daugiau kaip 30 tūkst. abiturientų.

Universitetuose šiemet studijuos apie 97 tūkst. studentų, iš jų beveik 20 tūkst. – pirmakuriai. Kolegijose laukiama per 41 tūkst. studentų, iš kurių maždaug 13 tūkst. – pirmakursiai.

Draudimas prekiauti alkoholiu veikia

Medikai sako, kad dėl draudimo prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją tą dieną sumažėja žmonių, apsinuodijusių alkoholiu. Prekybininkai pastebi, kad pirmosios mokslo metų dienos išvakarėse svaigiųjų gėrimų pardavimai neauga.

Septintus metus pirmąją mokslo metų dieną  parduotuvėse draudžiama įsigyti alkoholio. Anksčiau prekybininkai pastebėdavo šios dienos išvakarėse keliolika ar net keliasdešimčia procentų išaugančius svaigiųjų gėrimų pardavimus. Tačiau pastaruosius dvejus metus tokių tendencijų nebėra. 

Draudimo šalininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga sako, kad šis draudimas yra geras, tačiau turėtų būti griežtesnis, koks buvo prieš penkerius metus, kai alkoholio nebuvo galima nusipirkti ne tik parduotuvėse, bet ir kavinėse bei baruose.

Greitosios pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos Vandos Pumputienės teigimu, dėl draudimo šią dieną gerokai sumažėja ne tik jaunuolių, bet ir vyresnio amžiaus žmonių, apsinuodijusių alkoholiu.

2007-aisiais buvo uždrausta bet kokia prekyba alkoholiu pirmąją mokslo metų dieną. Po dvejų metų draudimas buvo panaikintas viešojo maitinimo įstaigoms.

Prezidentė ragina Rugsėjo 1-ąją pradėti Laisvės pamoka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina naujus mokslo metus mokyklos pradėti Laisvės dienos pamoka.

„Rugsėjo 1-ąją mokslo metus pradėkime Laisvės dienos pamoka. Prieš 75 metus pasaulį užgriuvęs Antrasis pasaulinis karas Lietuvai pasibaigė tą rugsėjo 1-osios rytą, kai mūsų žemėje nebeliko okupantų kariuomenės. Linkiu mokslo ir žinių siekti kasdien kvėpuojant laisvės oru“, – teigiama valstybės vadovės sveikinime Mokslo ir žinių dienos proga.

Premjeras: visi turėjome antrus namus – mokyklą

„Rugsėjo 1-oji – didelė ir šviesi šventė, neaplenkianti nė vieno iš mūsų, – visi buvome mokiniais, turėjome savo antrus namus – mokyklą. Gyvename tokiu laiku, kai mokslas yra patikimiausias mūsų sąjungininkas. Dar senovės graikai sakė, kad išmintingas ne tas, kuris daug žino, o tas, kurio žinios naudingos. Todėl norime, kad mokykla ar universitetas, suteikdami žinių, sykiu ugdytų laisvą ir atsakingą asmenybę, stiprintų mūsų tautinę ir pilietinę savimonę. Kad, būdami laisvi kurti savo likimus, savo indėliu stiprintume gerovės valstybę – Lietuvą. Jai reikia drąsių idėjų, veržlios energijos, naujų ir patirtimi grįstų įžvalgų“, – rašoma išplatintame Algirdo Butkevičiaus sveikinime.

Pirmąją rudens dieną, žyminčią naujų mokslo metų pradžią, Mokslo ir žinių dieną Ministras Pirmininkas linki gražios šventės, kuri mums primena, kad žinios atveria galimybes ir kad mokytis turime visą gyvenimą.

Seimo Pirmininkė kviečia kurti pažangią mokyklą

 Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, sveikindama visus Lietuvos pedagogus ir moksleivius su Mokslo ir žinių švente, kviečia kurti pažangią mokyklą, kuri ugdytų motyvuotą, iniciatyvų ir kūrybingą jaunimą.

„Lietuvos visuomenė yra globalaus modernėjimo proceso dalis. Tik pažangi mokykla yra atviros žinių visuomenės pagrindas, todėl visi esame atsakingi už šiuolaikinės mokyklos kūrimą ir puoselėjimą. Nuosekliai siekime, kad Lietuvos ateitį kurtų išsilavinusi, vertybes puoselėjanti ir pilietiškai atsakinga jaunoji mūsų šalies karta. Naujų mokslo metų pradžia įkvepia drąsiai prisiimti įsipareigojimus, atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų ir negailėti jėgų juos įgyvendinti. Būkite veržlūs, atkaklūs ir kūrybingi. Tapkite lyderiais, įgyvendinančiais savo svajones. Kurkite savo ateitį stiprioje demokratinėje valstybėje. Linkiu gražių ir sėkmingų mokslo metų!“ – sako Seimo Pirmininkė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi