Lietuvoje

2014.09.03 09:50

Kai kurios gimnazijos pamokas pradės pusvalandžiu ar valandą vėliau

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2014.09.03 09:50

Keliolika sostinės gimnazijų ir aukštųjų mokyklų nuo rugsėjo keičia pamokų pradžios laiką.  Pamokos šiems mokiniams prasidės pusvalandžiu ar valandą vėliau.

Keliolika sostinės gimnazijų ir aukštųjų mokyklų nuo rugsėjo keičia pamokų pradžios laiką.  Pamokos šiems mokiniams prasidės pusvalandžiu ar valandą vėliau.

Vėlinti pamokų laiką buvo siūloma jau keletą metų. Po ilgų diskusijų 17-olika Vilniaus gimnazijų ir licėjus nutarė nuo rugsėjo keisti pamokų pradžios laiką. Tikimasi, kad dėl to gerės mokinių savijauta, mokymosi rezultatai, taip pat bus išspręsta viešojo transporto perpildymo problema.

Pasak didžiųjų miestų atstovų, apsispręsti apie pamokų vėlinimą gali pačios mokyklos. Tuo metu ne visi tėvai pritaria tokiems pakeitimams teigdami, kad tai gali sukelti nepatogumų dėl vaikų nuvežimo į mokyklą.

Kaune kai kuriose mokymosi įstaigose pamokos jau kelerius metus prasideda vėliau nei įprastai. Nuo šių metų paskaitos Vilniaus ir Edukologijos universitetuose taip pat prasidės vėliau – nuo devintos valandos. Vilniaus Gedimino technikos universitete paskaitos vyks nuo 8:30 val.

Apie vėlesnės mokslų pradžios teigiamą įtaką sveikatai ir savijautai liudija ir užsienio patirtis. Londono Akademija tapo pirmoji mokykla Britanijoje, mokslą pradedanti 10 valandą, o jos mokiniai pamokose tapo budresni ir aktyvesni. Amerikoje pakeitus aukštųjų mokyklų pradžios laikus, mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus, sumažėjo vėlavimas, pravaikštos, pagerėjo pažymiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.