Lietuvoje

2014.08.30 20:57

Lietuvos prezidentė: ES užsienio politikas vadovas negali būti prokremliškas

BNS2014.08.30 20:57

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas neturi būti „atvirai prokremliškas“, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas neturi būti „atvirai prokremliškas“, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė šeštadienį dalyvauja ES viršūnių susitikimą Briuselyje, kur be krizės Ukrainoje bus svarstomi ir institucijų vadovų klausimai. Realiausia pretendente į ES užsienio politikos vadovės pareigas vadinama Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini.

„Lietuva ir laikėsi, ir laikysis pozicijos, kad tai turi būti patyręs žmogus, tai turi būti žmogus, kuris gali rasti bendrą konsensusą tarptautiniais klausimais Europos Sąjungoje“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Lietuva, kitos Baltijos šalys ir Lenkija kritiškai vertina F. Mogherini  kandidatūrą, nuogąstaudamos dėl patirties stokos ir galbūt prorusiškos pozicijos, tačiau, anot diplomatų, italė turėtų užsitikrinti papildomą paramą. Vyriausiosios ES diplomatės pareigose ji pakeistų britę Catherine Ashton.

Siekiant atsvaros, Rytų Europai gali būti pasiūlytos Europos Vadovų Tarybos pirmininko pareigos. Tarp realiausių kandidatų minimas Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Diplomatai tarp pretendentų taip pat mini buvusio Latvijos premjero Valdžio Dombrovskio, Airijos ir Danijos vyriausybės vadovų pavardes.

ES vadovai taip pat gali susitarti, kas vadovaus eurą turinčių šalių grupei.

Viršūnių susitikime taip pat bus aptariamos naujos galimos sankcijos Rusijai, kurią Kijevas ir Vakarai kaltina siunčiant karius ir ginkluotę į Rytų Ukrainą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8