Lietuvoje

2014.08.29 14:16

Prie Rusijos ambasados – protestas prieš intervenciją į Ukrainą

ELTA2014.08.29 14:16

Keliasdešimt žmonių vidudienį prie Rusijos ambasados susirinko į protestą prieš karinę Rusijos intervenciją į Ukrainą.

Keliasdešimt žmonių vidudienį prie Rusijos ambasados susirinko į protestą prieš karinę Rusijos intervenciją į Ukrainą.

Daugelis akcijos dalyvių laikė specialiai akcijai sukurtą plakatą, primenantį nacistinės Vokietijos simboliką.

„Tai yra akcijai sukurtas plakatėlis, simbolizuojantis postkomunistinį režimą, kuris įgyja fašistinių bruožų. Tai yra žvaigždė, virstanti svastika, ir priminimas pasauliui, kad Vakarų demokratijos neturėtų elgtis taip pat išdavikiškai ir aklai, kaip elgėsi XX amžiaus pirmojoje pusėje“, – sakė vienas iš akcijos organizatorių, visuomenininkas Darius Kuolys.

Protesto dalyviai taip pat laikė anglų, rusų ir lietuvių kalba užrašytus plakatus „Raudonoji armija, eik namo“, „Rusai, šalin iš Ukrainos“, „Herojams šlovė – šlovė Ukrainai“, „Rusija, šalin rankas nuo Ukrainos“ ir pan.

„Reikia dėkoti V. Putinui, jis mus sukvietė. Pasiuntė tankus, tai reikia kažkaip atsakyti į šią veiklą. Jei Europa toliau nieko nedarys, bus antras Miunchenas, bus daug kraujo, kol pagaliau kas nors atsitokės, patys rusai atsitokės nuo savo vaikų lavonų ir ukrainiečių – savo brolių kraujo. Sveikas protas turi grįžti“, – naujienų agentūrai ELTA sakė akcijos dalyvis Medardas Taurinskas

Akcijos rengėjų teigimu, tai ne tik protestas prieš Rusijos veiksmus, bet ir prieš tarptautinės bendruomenės neveiksnumą, todėl penktadienį ketinama protestuoti ir prie Vokietijos ambasados.

„Grupelė mūsų su šiais plakatais turėtų šiandien atsistoti ir prie Vokietijos ambasados, nes ji šiandien yra labai svarbus Europos Sąjungos politikos formuotojas, ir kai kurie Vokietijos lyderės žodžiai viešoje erdvėje gali būti suprasti kaip tam tikras rankų atrišimas. Prieš derybas Minske jos išsakyti žodžiai spaudos konferencijose, viešai tarptautinėje bendruomenėje ir Vokietijos visuomenei neatrodė labai moraliai stiprūs, o daugiau atrišantys rankas savivalei“, – kalbėjo D. Kuolys.

Akciją rengė „Laisvieji menininkai“, „Tiesos“ judėjimas ir „Lietuvos sąrašas“.