Lietuvoje

2012.10.12 09:50

Sinoptikai: balsuosime lietingą dieną

LRT.lt 2012.10.12 09:50

Sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT Radijui teigė, kad savaitgalį naktį  numatomos šalnos, o šeštadienio ir ypač sekmadienio dieną didesnėje šalies teritorijoje numatomas „ištisinio pobūdžio lietus“.     

Sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT Radijui teigė, kad savaitgalį naktį  numatomos šalnos, o šeštadienio ir ypač sekmadienio dieną didesnėje šalies teritorijoje numatomas „ištisinio pobūdžio lietus“.   

Sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė penktadienį ryte LRT Radijui teigė, kad penktadienis bus debesuotas, vietomis numatomas trumpalaikis lietus.

„Vėjas išliks silpnas, o temperatūra kils iki 6-11 laipsnių šilumos“, – apie penktadienio orus kalbėjo sinoptikė M. Kirkliauskaitė.

Anot jos, šeštadienio naktį daugelyje rajonų taip pat numatomas rūkas, galimos šalnos. „Daugelyje rajonų šalnų metu oro temperatūra nukris iki 5 laipsnių šalčio, tik vietomis temperatūra bus silpnai teigiama. O susiformavę rūkai kai kuriuose rajonuose mažins matomumą. Didesnė rūkų tikimybė bus Vidurio ir Rytų Lietuvoje“, – penktadienį prognozavo sinoptikė M. Kirkliauskaitė.

Specialistė pridūrė, kad vakarinėje Lietuvos dalyje šeštadienį ryte numatomas lietus.

„Šeštadienį dieną stiprės vėjas, intensyvesnio ir gausesnio lietaus zona apims didžiąją šalies dalį. Temperatūra šeštadienį turėtų kilti iki 6-11 laipsnių šilumos“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Kaip LRT Radijui teigė M. Kirkliauskaitė, sekmadienio naktį numatomas kritulių kieko mažėjimas. Tačiau, anot jos, sekmadienio dieną „ištisinio pobūdžio lietus turėtų apimti didžiąją Lietuvos dalį“.

Sekmadienio naktį temperatūra turėtų nukristi iki 2-7 °C, sekmadienio dieną oras turėtų įšilti iki 7-12 laipsnių. Sekmadienį taip pat numatomas nepastovios krypties vėjas.

Pasak M. Kirkliauskaitės, kitą savaitę vyras drėgnas ir debesuotas oras – dėl to naktį oro temperatūra neturėtų labai žemai nukristi. Prognozuojama, kad kitą savaitę temperatūra naktį turėtų siekti 3-10 °C, o dieną temperatūrą turėtų svyruoti tarp 8 ir 14 laipsnių šilumos.