Lietuvoje

2014.08.28 17:19

LRT Televizijos eteryje – speciali laida apie Rusijos invaziją į Ukrainą

LRT.lt2014.08.28 17:19

Ketvirtadienį, 19.15 val., LRT televizijos eteryje bus transliuojama speciali laida „Teisė žinoti“. Laidos tema – kaip stabdyti Rusijos agresiją Ukrainoje?

Ketvirtadienį, 19.15 val., LRT televizijos eteryje bus transliuojama speciali laida „Teisė žinoti“. Laidos tema – kaip stabdyti Rusijos agresiją Ukrainoje?

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį paskelbė, kad į šalį buvo įvestos Rusijos pajėgos, ir sušaukė skubų Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdį dėl tolesnių žingsnių šioje krizėje.

NATO mano, kad Ukrainos teritorijoje yra gerokai daugiau nei 1 tūkst. Rusijos karių, ketvirtadienį pranešė NATO kariuomenės pareigūnas.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patariamosios tarybos žmogaus teisių klausimais narė Ela Poliakova ketvirtadienį sakė mananti, kad Rusija vykdo invaziją į Ukrainą.

Tuo metu Rusijos nuolatinis atstovas prie ESBO Andrejus Kelinas pareiškė, jog „Ukrainoje nėra nei Rusijos karių, nei karinės technikos.“

Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pareiškimą, kuriuo smerkia Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Tokiais veiksmais Rusijos Federacija šiurkščiai pažeidžia pamatines tarptautinės teisės normas ir principus, tarptautiniuose susitikimuose pasiektus susitarimus, atvirai pamina Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, kelia grėsmę viso regiono saugumui“, – pažymima pranešime.

Specialioje „Teisė žinoti“ laidoje ketvirtadienio vakarą diskutuos Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis. Telefonu iš Kijevo kalbės ir Lietuvos ambasadorius Ukrainai Petras Vaitiekūnas.

Speciali laida – ketvirtadienį, 19.15 val., per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.