Lietuvoje

2012.10.12 13:53

50 litų kyšį teisėja gavo paštu

Rokiškio apylinkės teismo pirmininkė Nijolė Bražiūnienė sulaukė keisto laiško – jame buvo 50 litų ir pasiūlymas už šiuos pinigus nusipirkti torto bei šampano. 

Rokiškio apylinkės teismo pirmininkė Nijolė Bražiūnienė sulaukė keisto laiško – jame buvo 50 litų ir pasiūlymas už šiuos pinigus nusipirkti torto bei šampano.

Gavusi laišką su 50 litų teisėja iš karto paskambino policijai ir pranešė apie bandymą ją papirkti. Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Ukmergėje gyvenanti 71-erių moteris savo laiške prašė teisėjos, kad ji pakeistų sprendimą dėl jos sūnaus.

Už chuliganizmą teistas vyras yra nepakaltinamas. Teismo sprendimu jis priverstinai gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

„Ta moteris man ne kartą skambino ir aiškino, kad sūnus yra nekaltas. Aš tokių skambučių sulaukiu ne taip retai. Beveik visoms motinoms atrodo, kad jų vaikai nekalti.

Sunerimau tuomet, kai kartą paskambinusi ukmegiškė pasakė, kad užpirko už mane mišias bažnyčioje. Nežinau, ar už gyvą, ar mirusią. Tik buvau informuota, kurią dieną ir valandą galiu nueiti į tas pamaldas“, – prisiminė teismo pirmininkė.

N. Bražiūnienė pasakojo, kad atkaklioji ukmergiškė jai žadėjo atsiųsti pinigų. Teisėja bandė visokiais būdais sustabdyti sūnų gelbėti bandančią motiną. Tačiau ukmergiškė vis aiškino, kad šiais laikais visiems yra sunku.

„Aš tai moteriai ne kartą sakiau, kad bandydama perduoti pinigų ji darys nusikaltimą, už kurį tektų atsakyti. Tačiau ji nekreipė dėmesio. Kai padėjėja praėjusią savaitę man pasakė apie voke rastus pinigus, aš negalėjau kitaip pasielgti. Pranešiau policijai. Neatmetu, kad tai moteriai reikia gydytojų pagalbos“, – kalbėjo teismo pirmininkė.

Teisėja sakė 30 metų dirbanti šį darbą, tačiau niekada nesusigundė jokiais kyšiais: „Mane žeidžia žmonių nuomonė, kad kiekvienas gali būti paperkamas, o teisėjai – degradavusių kyšininkų klanas. Taip tikrai nėra.“

Ketvirtadienį kalbėdama su „Lietuvos rytu“ Rokiškio rajono apylinkės teismo pirmininkė pasakė prieš penkias minutes vėl sulaukusi ukmergiškės skambučio. Moteris pranešė, kad išsiuntė dar vieną laišką su pinigais. Jis teisėją turėtų pasiekti pirmadienį.