Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvoje prieglobsčio prašė 25 ukrainiečiai

BNS 2015.09.08 13:45

Dėl karo Ukrainoje per pirmą šių metų pusmetį Lietuva sulaukė 25 Ukrainos piliečių prašymų suteikti prieglobstį, rašo „Lietuvos žinios“.

Dėl karo Ukrainoje per pirmą šių metų pusmetį Lietuva sulaukė 25 Ukrainos piliečių prašymų suteikti prieglobstį, rašo „Lietuvos žinios“.

Kaip informavo Migracijos departamento Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Dzimidienė, keturių prašymų nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes juos pateikę asmenys išvyko iš Lietuvos, kiti – dar nagrinėjami.

„Visa informacija, susijusi su prieglobsčio prašytojo prašymo pateikimu ir nagrinėjimu, yra konfidenciali. Prašymai suteikti prieglobstį pateikiami dėl įvairių priežasčių ir kiekvienas iš jų yra svarstomas atskirai. Juos nagrinėjant įvertinamos visos aplinkybės: politinė padėtis, saugumas, socialinės ir žmogaus teisės prieglobsčio prašytojų kilmės valstybėse“, – aiškino D. Dzimidienė.

Pernai prieglobsčio Lietuvoje prašėsi penki Ukrainos piliečiai. Vienam iš jų buvo suteiktas pabėgėlio statusas, trims – papildoma apsauga. 2012 metais pateikti penki prašymai suteikti prieglobstį. Pabėgėlio statusas tada suteiktas dviem prieglobsčio prašytojams, papildoma apsauga – dviem asmenims.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.