Lietuvoje

2014.08.27 19:02

Į Afganistaną išlydėta negausi karių pamaina

LRT.lt2014.08.27 19:02

Kauno įgulos ramovėje į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta dešimtoji karių grupę, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Kauno įgulos ramovėje į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta dešimtoji karių grupę, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Pamaina sudaryta iš šešių Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių.

„Į Afganistaną išvykstate neramiu laikotarpiu – artimiausiu metu šalyje turėtų būti išrinktas naujasis Prezidentas. Dėl šio pasikeitimo turite būti itin akylūs ir būti pasirengę reaguoti į visas galimas grėsmes.  Tikiu, kad esate pasirengę vykdyti šią Lietuvai svarbią funkciją – saugoti Specialiosios misijos vadovą“, – pranešime cituojamas išlydėtuvių ceremonijoje kalbėjęs viceministras M. Velička.

Išlydėti karių taip pat atvyko Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Gytis Kazokas, kitų kariuomenės padalinių vadai, kolegos karo policininkai, karių artimieji.

Kaip teigiama pranešime, šiuo metu Specialioji misija dislokuota Kabulo mieste, jai vadovauja Jonas Daniliauskas. Kaip ir ankstesnių pamainų kariai naujoji pamaina, saugodama Specialiosios misijos vadovą, bendradarbiaus su NATO tarptautinėmis saugumo paramos pajėgomis (ISAF), o taip pat ir su Afganistano institucijomis Kabule ir kituose miestuose.

Į misiją išvyksiantys kariai užduočiai ruošėsi beveik pusę metų. Kariai dalyvavo vertinamosiose pasirengimo misijai pratybose, kuriose buvo tikrinamas jų pasirengimas vykdyti asmens apsaugą, teritorijos apsaugą, palydą, kt. užduotis.  Ruošdamiesi misijai kariai aktyviai bendradarbiavo su Vadovybės apsaugos departamento specialistais.

2005 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įsteigta Specialioji misija tęsia veiklą Afganistane, koordinuodama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą ir pagalbos teikimą šiai šaliai.

Specialioji misija taip pat atstovauja Lietuvai Afganistane, palaiko diplomatinius ryšius su Afganistano valstybinėmis institucijomis, užsienio diplomatinėmis atstovybėmis, ISAF ir NATO atstovais, Europos Sąjungos delegacija Kabule, Jungtinių Tautų pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt