Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: dėl nepartinio energetikos ministro turi spręsti Darbo partija

BNS 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad energetikos ministras turės būti kompetentingas, tačiau paklaustas, kaip vertintų nepartinį kandidatą, teigė, jog tai priklausys nuo Darbo partijos.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad energetikos ministras turės būti kompetentingas, tačiau paklaustas, kaip vertintų nepartinį kandidatą, teigė, jog tai priklausys nuo Darbo partijos.

„Tai turėtų pasiūlyti Darbo partijos vadovybė. Aš pirmiausia laikysiuosi principo ir tikiuosi, kad su Darbo partija sutarsime, jog tai bus žmogus kompetentingas ir gyvenime susijęs pastaruoju metu su energetikos sistema, nes mums reikia, kad žmogus galėtų tęsti projektus Lietuvoje“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė A. Butkevičius.

Jis tikino, kad apie nepartinio ministro kandidatūros galimybe su Darbo partija kol kas nekalbėjo: „Ne, kol kas mes apie tai nekalbėjome, nes tik vakar įvyko toks pokytis“.

A. Butkevičius teigė, kad dėl viceministrų postų, kurie atsirado Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) pasitraukus iš valdančiųjų koalicijos, pasidalijimo tarp partijų bus sprendžiama kitą savaitę.

„Luktelkime, kitą savaitę atsakysime į šituos klausimus“, – teigė ministras pirmininkas.

LLRA pirmininko Valdemaro Tomaševskio reikalavimu energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius nesuderinęs su premjeru viceministre paskyrė prieštaringai vertinamą Renatą Cytacką. Jos kompetenciją premjeras A. Butkevičius buvo įvertinęs kaip žemą. Praėjusią savaitę A. Butkevičius įteikė prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti ministrą. Valstybės vadovė ji patenkino.

A. Butkevičiui pareiškus, kad LLRA atstovo nebenori matyti savo vadovaujamame Ministrų kabinete, LLRA antradienį pranešė pasitraukianti iš valdančiosios koalicijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.