Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Išrinktas naujas Klaipėdos universiteto rektorius

BNS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį Klaipėdos universitete (KU) išrinktas naujas rektorius. Juo tapo prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas.

Trečiadienį Klaipėdos universitete (KU) išrinktas naujas rektorius. Juo tapo prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas.

Universiteto pranešime spaudai rašoma, kad tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika teigė, jog kandidatas išrinktas balsų dauguma – iš 8 tarybos narių už jį balsavo 7.

Prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas pabrėžė, kad pirmiausia dėmesį skirs Universiteto tarptautiškumui, tarptautinio lygio studijoms, studentų skaičiaus didinimui, universiteto vaidmeniui Baltijos regione, vystant mokslinius tyrimus jūriniuose, fiziniuose bei biotechnologijos moksluose. Naujasis rektorius žadėjo nepamiršti ir savo akademinės veiklos.

Dėl šių pareigų varžėsi keturi kandidatai.

Vadovauti KU pretendavo šio universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas, Tarybos ir Senato narys Antanas Bučinskas, šio universiteto Mechatronikos mokslo instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, Klaipėdos universitetinės ligoninės Miego medicinos centro vadovas Giedrius Varoneckas, taip pat valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas Eimutis Juzeliūnas bei 20 metų kompanijoje „Mondelez International“ (naujas pavadinimas – „Kraft Foods“) dirbęs Raimondas Baltrušaitis, kuris pastaruoju metu dirbo ISM konsultantu.

Visi kandidatai turi pedagoginio ir vadybinio darbo patirties.

Pirmadienį vyko atviras universiteto Tarybos posėdis, kuriame patvirtinti kandidatai prisistatė bei pristatė savo parengtas penkerių metų Klaipėdos universiteto vizijas, veiklos gaires.

Naujo rektoriaus Klaipėdos universitetas ieško po to, kai gegužę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nurodė, jog šias pareigas ėjęs Vaidutis Laurėnas iš pareigų turėjo būti atleistas pernai lapkritį, įsiteisėjus apygardos teismo sprendimui, kuriuo V. Laurėno darbo sutarties pakeitimas dėl jo skyrimo (perkėlimo) į rektoriaus pareigas 2011 metais pripažintas negaliojančiu.

Pernai lapkritį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad V. Laurėno darbo sutartis turi būti nutraukta. Anksčiau tokį pat verdiktą buvo priėmęs ir Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

Bylos duomenimis, V. Laurėnas, eidamas Klaipėdos universiteto tarybos nario pareigas ir būdamas kandidatu į universiteto rektoriaus pareigas, nenusišalino nuo dalyvavimo tarybos posėdžiuose svarstant ir priimant sprendimus dėl rektoriaus rinkimų. Teismų nuomone, tokiu savo elgesiu jis neišvengė viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Laikinai Klaipėdos universitetui vadovauja Mindaugas Rugevičius.

Rektoriai renkami penkerių metų kadencijai. Juos renka universitetų tarybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt