Lietuvoje

2014.08.26 14:48

Svarstoma įvesti minimalų stojamąjį balą į aukštąsias mokyklas

Karolis Liutkevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.08.26 14:48

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada įvesti minimalų stojamąjį balą į visas aukštąsias mokyklas. Anot ministro tai padėtų rengti gerus specialistus ir priimti tik gabius mokinius.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada įvesti minimalų stojamąjį balą į visas aukštąsias mokyklas. Anot ministro tai padėtų rengti gerus specialistus ir priimti tik gabius mokinius.

Per šių metų Seimo rudens sesiją, pasak švietimo ministro, tikėtina, bus priimtas naujas Mokslo studijų įstatymo pakeitimas, nustatantis, kad minimalaus stojamojo balo kartelė taps privaloma visoms aukštosioms mokykloms.

„Tam, kad motyvuoti mokiniai stotų į aukštąsias mokyklas, o ne tie, kurie turi pinigų. [...] Tai – ir garantija aukštosioms mokykloms, kad nebus staigių pasikeitimų kiekvienais metais“, – teigė švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis.

Pasak ministro, kai kurie universitetai į šį sprendimą žvelgia skeptiškai, tačiau Vilniaus universitetas bei Kauno technologijos universitetas tokį balą jau taiko. Nedidelį minimalų stojamąjį balą neseniai įsivedęs ir Klaipėdos universitetas.

Toks įstatymo pakeitimas, anot ministro, galėtų būti ir stabilumo, susijusio su studijų krepšeliais, garantija.

„Sutartys, kurios numatytos mokslo studijų įstatyme, būtų tam tikra stabilumo garantija universitetams ir kolegijoms, kad nesigautų taip, kad vienais metais jie surinko 600 vyriausybės finansuojamų studijų krepšelių, kitais metais – nesurinko nė vieno“, – pridūrė D. Pavalkis.

Sprendimas dėl privalomo minimalaus stojamojo balo smarkiai sumažins studentų skaičių. Per mažus reikalavimus keliantį trečiąjį priėmimo etapą priimama apytiksliai 5–6 tūkstančiai studentų, tad būtent tiek, įvedus naują įstatymo redakciją, galbūt neįstotų į aukštąją mokyklą.

Ministras taip pat pabrėžė ir priešmokyklinio ugdymo svarbą, paminėjęs, jog norėtų matyti tokį šimtaprocentinį ugdymą, tačiau tą įtvirtinantis įstatymas dar nepriimtas. Ministras užsiminė ir apie papildomą užmokestį mokytojams už darbų tikrinimą. Daugiau sumokama nuo rugsėjo 1-os dienos bus tiems mokytojams, kurie klasėje dirba su daugiau nei 23 mokiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt