Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius įvardijo svarbiausias bendrojo ugdymo problemas

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius ragina daugiau dėmesio skirti gabių ir talentingų vaikų paieškai bei juos toliau ugdyti.

Premjeras Algirdas Butkevičius ragina daugiau dėmesio skirti gabių ir talentingų vaikų paieškai bei juos toliau ugdyti.

„Deja, tarptautiniai mokymosi pasiekimų tyrimai rodo, kad Lietuvoje jis (bendrasis ugdymas – BNS) orientuotas į vidutinius rezultatus. Tuo metu palyginti mažai mokinių pasiekia aukštus mokymosi rezultatus“, - antradienį kasmetinėje savivaldybių administracijų švietimo padalinių vedėjų konferencijoje sakė premjeras.

Jo teigimu, žemas pagrindinių kompetencijų – skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų gebėjimų – lygis išlieka viena svarbiausių Lietuvos bendrojo ugdymo problemų.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, A.Butkevičius pažymėjo, jog būtina kuo greičiau parengti vaikų poreikiams labiau pritaikyto mokymo stiprinimo planą, daugiau dėmesio skirti gabių ir talentingų vaikų paieškai bei jų tolesniam ugdymui.

„Neatidėliokime diegdami pažadėtą darnią mokinių pasiekimų vertinimo sistemą, paremtą ne tik egzaminais, bet ir kitais mokinių pasiekimų patikrinimo būdais“, – sakė premjeras ir paragino ugdymo turinį vis labiau sieti su gyvenimo praktika.

Vyriausybės pranešime teigiama, kad šiemet Lietuvos mokyklos sulauks apie 343 tūkst. moksleivių, iš kurių – 27 tūkst. pirmokų bei 30,5 tūkst. abiturientų.

„Nors pastaraisiais metais mažėja moksleivių, optimizmo suteikia pirmokai. Į pirmąją klasę jų susirinks tūkstančiu daugiau nei pernai“, – sakė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.