Lietuvoje

2015.02.14 17:32

LLRA prakalbo apie krizę Vyriausybėje

BNS2015.02.14 17:32

Krizė Vyriausybėje įvyko ne dėl Renatos Cytackos, tai – verslo konfliktų Energetikos ministerijoje pasekmė, pareiškė Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

Krizė Vyriausybėje įvyko ne dėl Renatos Cytackos, tai – verslo konfliktų Energetikos ministerijoje pasekmė, pareiškė Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

„Panašu, kad krizė Vyriausybėje įvyko ne dėl R. Cytackos, tačiau kaip verslo konfliktų pačioje Energetikos ministerijoje pasekmė. Dar praėjusios savaitės pabaigoje premjeras pareiškė, kad laukia, kol LLRA pasiūlys kitą kandidatą į ministrus, tačiau šiandien (pirmadienį – BNS) spaudoje pasirodė informacija, neva LLRA gali negauti Energetikos ministro posto“, – teigiama pirmadienio vakarą LLRA svetainėje paskelbtame pranešime, kuris perpublikuotas iš portalo www.L24.lt.

Valdančiajai koalicijai priklausanti partija pareiškė, kad nuspręsti, ar galioja koalicijos sutartis, gali tik valdančiosios koalicijos politinė taryba, kuri posėdžiaus antradienį popiet.

„Tai reiškia, kad energetikos ministro ir viceministro postai ir toliau priklauso LLRA“, – tvirtinama pareiškime.

Jame teigiama, kad prieš LLRA atstovę R. Cytacką, kurios delegavimas į energetikos viceministres ir sukėlė įtampą koalicijoje, beveik pusmetį vykdoma šmeižto kampanija dėl jos išsakytos asmeninės nuomonės, bet tikroji įtampos priežastis neva yra socialdemokratų verslo interesai energetikoje.

Valdantieji antradienį aiškinsis susidariusią situaciją koalicijoje po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė patenkino premjero Algirdo Butkevičiaus teikimą atleisti LLRA deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių. Pastarasis pareigų neteko, nes prieš premjero valią energetikos viceministre paskyrė R. Cytacką, kurią A. Butkevičius buvo apibūdinęs kaip žemos kompetencijos.

Pirmadienio vakarą premjeras žurnalistams sakė, kad LLRA atstovų jų vadovaujamame Ministrų kabinete nebebus.

Darbo partijos valdyba parėmė socialdemokratų apsisprendimą šalinti LLRA atstovus iš Vyriausybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt