captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienoje rinkimų apygardų nutrauktas balsavimas: iš biuletenio „dingo“ vienas kandidatas

Kaune iš Panemunės vienmandatės rinkimų apygardos biuletenio „dingo“ vienas kandidatas – Artūras Tamkutonis, kurį iškėlė Lietuvos krikščionių partija. Dėl to apygardoje nutrauktas balsavimas.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kaune iš Panemunės vienmandatės rinkimų apygardos biuletenio „dingo“ vienas kandidatas – Artūras Tamkutonis, kurį iškėlė Lietuvos krikščionių partija. Dėl to apygardoje nutrauktas balsavimas.

Laukiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) potvarkio, šiandien iki 20 val. nutraukti balsavimą. Šiuo metu žodiniu mano įsakymu jis buvo nutrauktas 18.45 val., nes gavau VRK atstovo žodinį leidimą tai padaryti“, – 15min.lt sakė Panemunės rinkimų apygardos pirmininkas Zigmas Jančiauskas.

Lietuvos socialdemokratų pasiūlytas pirmininkas patikino, kad ketvirtadienio rytą jau bus atspausdinti ir rinkėjams įteikiami nauji balsavimo biuleteniai, su visų 17 kandidatų pavardėmis.

VRK: yra galimybė perbalsuoti

Anot VRK pirmininko Zenono Vaigausko, trečiadienį savo balsą atidavusiems piliečiams bus leista, jei jie norės, ketvirtadienį perbalsuoti vienmandatėje Panemunės rinkimų apygardoje.

„Balsavę 18-oje rinkimų apygardoje, ketvirtadienį gali balsuoti pakartotinai visose rinkimų apygardose. Taip pat jie gali atvykti balsuoti ir rinkimų dieną [sekmadienį]. Rinkimų dieną jų balsas bus užskaitomas“, – trečiadienį teigė Z. Vaigauskas.

VRK vadovas pridūrė, kad perbalsuojant iš vokų nebus išimami rinkėjų balsai. „Rinkėjo paslaptis yra labai svarbus dalykas. Mes ant išorinių vokų pažymėsime, kad tas vokas yra atiduotas rytdienai. Kai vyks tos apygardos balsų skaičiavimas – jie bus atidaromi pirmieji. Kitas vokas nebus skaičiuojamas“, – LRT Televizijai sakė Z. Vaigauskas.

„Be jokios abejonės, reikės atskirai aptarti rinkimų rezultatus. Įvertinti rinkėjų balsus, jų pasiskirstymą, įvertinti, ar trečiadienio balsavimas turėjo, kokią nors įtaką“, – pridūrė Z. Vaigauskas.

Atsakomybė krenta ir spaustuvės maketuotojai, ir apygardos pirmininkui

„Tai labai nemalonus atvejis. Kodėl taip atspausdino spaustuvė – sunku pasakyti. Tai jų problema. Biuletenis spausdinamas iš naujo. Rytoj ryte jau bus nauji šios apygardos biuleteniai. [...] Vyriausioji rinkimų komisija labai atsiprašo dėl šio įvykio“, – LRT Televizijos laidoje „Šiandien“ teigė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Anot Z. Vaigausko, Panemunės vienmandatės rinkimų apygardos pirmininkas Zigmas Jančiauskas taip pat atsakingas už kuriozą. „Juk jie biuletenius gavo dar praeitą savaitę. Jie turėjo patikrinti pavardes. Mes [VRK] pasirašėme maketą, kuriame buvo visos pavardės. Kodėl rinkimų apygarda nesužiūrėjo? [...] Apygardos komisija privalo patikrinti kandidatų pavardes, kad nesidubliuotų, kad nebūtų vardų iškraipymų. Nors daugybę metų tokių problemų neturėjome, deja, atidumas toje apygardoje yra apsilpęs“, – sakė VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.

 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Seimo rinkimai 2012

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...