Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Šilutės rajone užfiksuoti pirmieji bandymai papirkti rinkėjus

LRT.lt2015.02.14 17:10

Pirmieji bandymai papirkinėti rinkėjus trečiadienį užfiksuoti Šilutės rajone, teigiama Policijos departamento pranešime.

Pirmieji bandymai papirkinėti rinkėjus trečiadienį užfiksuoti Šilutės rajone, teigiama Policijos departamento pranešime.

Trečiadienį, 10 val., Šilutės r. savivaldybės patalpose, kur įrengta išankstinio balsavimo patalpa, atvyko balsuoti pilietis Z. J. su iš anksto pažymėtu rinkimų biuletenio pavyzdžiu. Pasak piliečio, pažymėtą biuletenį jam davė iš matymo pažįstama moteris, pažadėjusi už balsavimą pagal pažymėtą rinkimų biuletenį po balsavimo sumokėti 20 litų. Dėl šio incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas.

10 val. 20 min. gautas pranešimas, kad Šilutės r. galimai per artimiausią valandą už pinigus bus vežami balsuoti rinkėjai nurodytu automobiliu. Apie 15 val. buvo sulaikyta grupė asmenų, kurie gavo atlygį už tai, kad balsuotų už tam tikrą politinę partiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

14 val. 22 min. policija gavo pranešimą, kad Šilutės r. savivaldybės patalpose užfiksuotas galimas rinkėjų papirkinėjimas. Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Pareigūnai įspėja, kad nustačius atvejus, kuomet bus bandoma papirkti rinkėjus, šių asmenų atžvilgiu bus vykdomi atitinkami policijos veiksmai.

Baudžiamojo kodekso 172 straipsnyje numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų.

Atsakomybės neišvengs ir tie, kurie sutinka perleisti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1000 iki 2000 litų. 

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose ir referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje vyksta trečiadienį ir ketvirtadienį.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7