Lietuvoje

2014.08.26 07:19

Antsvoris labiausiai didina riziką susirgti gimdos vėžiu

Naujas mokslininkų tyrimas rodo, kuriomis vėžio rūšimis susirgti dėl antsvorio ir nutukimo rizikuojama labiausiai.

Naujas mokslininkų tyrimas rodo, kuriomis vėžio rūšimis susirgti dėl antsvorio ir nutukimo rizikuojama labiausiai.

Britų medicinos žurnale „The Lancet“ spausdinamo tyrimo autoriai sako, kad tai didžiausias iki šiol atliktas per didelio svorio įtakos vėžiniams susirgimams tyrimas. Mokslininkai analizavo maždaug penkių milijonų žmonių sveikatos duomenis.

Jungtinės Karalystės mokslininkai analizavo bendrosios praktikos gydytojų įrašus apie pacientų sveikatos pokyčius per septynerius metus. Pasak tyrėjų, per didelis svoris labiausiai didino riziką susirgti gimdos vėžiu – ji didėjo maždaug šešiasdešimt procentų. Tulžies pūslės vėžio rizika didėjo trisdešimt, o inkstų – dvidešimt penkias procentais.

Stipresnis tiesioginis ryšys pastebėtas tarp svorio ir gimdos kaklelio, taip pat skydliaukės vėžio ir leukemijos.

Tarptautinės organizacijos pastebi, kad antsvorio turinčių žmonių nuolat daugėja – kai kurių tyrimų duomenimis, šiuo metu pasaulyje per daug sveria apie trečdalis gyventojų. Lietuvoje antsvorį turi ar yra nutukę apie pusė gyventojų, beveik penktadalis moksleivių taip pat sveria per daug.

Pasak sveikatos specialistų, riziką susirgti tokiomis lėtinėmis ligomis, kaip vėžys, mažina sveika mityba ir fizinis aktyvumas.