Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.10 16:43

Jaunoji Lietuvos kino karta – „Lietuvių kine trumpai“ per LRT KULTŪRĄ

2012.10.10 16:43

Nuo spalio 11-osios kiekvieną ketvirtadienį televizijos kanalas LRT KULTŪRA kviečia žiūrėti jau pripažintų ir dar nepažįstamų jaunosios lietuvių kinematografininkų kartos trumpametražius filmus.

Nuo spalio 11-osios kiekvieną ketvirtadienį televizijos kanalas LRT KULTŪRA kviečia žiūrėti jau pripažintų ir dar nepažįstamų jaunosios lietuvių kinematografininkų kartos trumpametražius filmus.

Pirmoji rubrikoje „Lietuvių kinas trumpai“ – režisieriaus Tomo Smulkio premjera „Pietys“ (ketvirtadienį 21.25 val.). Tai poetinė kino pasaka apie vyrą, gyvenantį savo paties spąstuose, nemokantį  ir bijantį  džiaugtis gyvenimu. Trokštantį, bet nesiryžtantį. Mistinis vėjas nubloškia jį į keistą miestą, kuriame jam tenka susidurti su pačiu savimi.  Diena, praleista mieste, apverčia jo gyvenimą aukštyn kojom.

Spalio 18-ąją, vieno iškiliausių Lietuvos politikų Vytauto Landsbergio 80-ajam jubiliejui, „Lietuvių kine trumpai“ bus parodytas Ričardo Rickevičiaus ir Giedrės Žickytės trumpametražis dokumentinis filmas „Ieškome „Nebaigtosios sonatos“. Filme galima išvysti užfiksuotas akimirkas iš laukinio Kuršių Nerijos paplūdimio, kur praėjusią vasarą V. Landsbergis dalyvavo filmo, pagal savo 1965 metais sukurtą scenarijų „Nebaigtoji sonata" filmavime. „Nebaigtoji sonata" –  V.Landsbergio kūrinys, skirtas M. K. Čiurlioniui atminti. Minint kūrėjo mirties šimtmetį, į kino ekranus perkelti V. Landsbergio scenarijų ėmėsi jaunosios kartos režisierė Marija Stonytė su operatoriumi Gediminu Venckumi. Šio filmo premjera įvyko 2011 metais Thomo Manno festivalyje Nidoje V. Landsbergio kūrybos vakaro „Jūra. Poezija ir muzika“ metu. Šiemet sukurtas naujas filmas – užfiksuotų kūrybinių ieškojimų ir filmavimo užkulisių montažas.

Taip pat bus parodyti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose pagerbti Mariaus Ivaškevičiaus „Mano tėvas“, Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“, Marato Sargsyano „Lernavan“, taip pat Igno Jonyno „Šokantis kirminas“, Mykolo Vildžiūno „Šarka II“, Giedrės Beinoriūtės „Egzistencija“ ir „Gyveno senelis ir bobutė“, Jūratės Samulionytės „Laikinai“, Andriaus Blaževičiaus „Bergenas“, Jono Trukano „Knygnešys“ ir daugelis kitų.

Nauji Lietuvos kino vardai, šviežios idėjos ir žanrų įvairovė, eksperimentai ir originalios formos – „Lietuvių kine trumpai“ ketvirtadienio vakarais per LRT KULTŪRĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi