Lietuvoje

2014.08.25 17:00

Ragina studentus „kritiškai vertinti“ privačių gydymo įstaigų viliones

LRT.lt2014.08.25 17:00

Artėjant naujiems mokslo metams Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina studentus kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užklystančius kai kurių privačių gydymo įstaigų atstovus, teigiama pranešime spaudai.

Artėjant naujiems mokslo metams Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina studentus kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užklystančius kai kurių privačių gydymo įstaigų atstovus, teigiama pranešime spaudai.

Vilniaus TLK išplatintame pranešime teigiama, kad privačių gydymo įstaigų atstovai „pateikia klaidinančią informaciją“.

„Pavyzdžiui, aiškinama, kad naujoje gydymo įstaigoje prisirašiusiam studentui neva galios „dvigubas sveikatos draudimas“, t. y. ir naujojoje gydymo įstaigoje, ir ten, kur jis gydėsi gyvendamas nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, jam bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Arba – kad tik prisirašiusiems naujojoje gydymo įstaigoje bus išduodamos nemokamos medicininės pažymos“, – teigiama pranešime.

Cituojamas LSS prezidentas Pauliaus Baltokas teigia, studentai kiekvienais metais tampa privačių klinikų, kurių atstovai ateina net į paskaitas, taikiniu.

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus teigia, kad gydymo įstaigoms ligonių kasa apmoka už prisirašiusius asmenis, taigi kuo daugiau įstaigos turi prisirašiusiųjų, tuo didesnį finansavimą gauna, o dėl studentų – jaunų ir palyginti retai sergančių žmonių – gydymo įstaigos darbo ir išlaidų turi mažiau.

„Kiekvienas jaunuolis turėtų pats apsispręsti, ar jam reikia keisti gydymo įstaigą, kurioje jis galėtų gauti reikiamas gydymo paslaugas. Jei studentas vis dėlto apsisprendė prisirašyti naujoje gydymo įstaigoje, turėtų neskubėti ir išsirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje iš tikrųjų nori prisirašyti“, – pranešime cituojamas V. Mockus.

Vilniaus TLK primena, kad dieninių studijų studentai yra draudžiami valstybės lėšomis, todėl medicinos paslaugos susirgus teikiamos nemokamai tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl konkrečių paslaugų teikimo.

Iš kito miesto atvykę dieninių studijų studentai arba į nuolatinę gyvenamąją vietą po studijų baigimo grįžę jaunuoliai turi naujai pasirinktai įstaigai mokėti tik simbolinį – 1 lito dokumentų tvarkymo ir medicininių dokumentų persiuntimo mokestį. Jei iš studentų prašoma sumokėti įprastinį 10 litų mokestį, tai yra neteisėta ir mokėti jiems nereikėtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.