Lietuvoje

2012.10.11 12:00

Socdemai už M.Mikutavičiaus dainos panaudojimą paklos 25 tūkst. Lt

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2012.10.11 12:00

Socialdemokratai, neteisėtai rinkimų agitacijai panaudoję Marijono Mikutavičiaus dainą „Ar mylit ją jūs“, atsipirks 25 tūkst. litų, kuriuos turi pervesti į Lino Kleizos labdaros ir paramos fondą bei prisidės prie jo vykdomų iniciatyvų.  

Socialdemokratai, neteisėtai rinkimų agitacijai panaudoję Marijono Mikutavičiaus dainą „Ar mylit ją jūs“, atsipirks 25 tūkst. litų, kuriuos turi pervesti į Lino Kleizos labdaros ir paramos fondą bei prisidės prie jo vykdomų iniciatyvų.

M. Mikutavičius teigia, kad pinigai nebuvo esminis faktorius – svarbiausia, anot jo, kad socialdemokratai viešai pripažintų suklydę.

„Pretenzijoje buvome numatę didesnę sumą, su kuria būtume ėję į teismus, bet pinigai čia, mano galva, nebuvo pats svarbiausias dalykas, tiesiog buvo siekiama, kad būtų pripažinta klaida ir kad būtų sumokėta tam tikra bauda. Pati suma nebuvo principinis reikalas“, – portalui delfi.lt sakė M. Mikutavičius.

Socialdemokratai trečiadienį išplatino pranešimą, kuriuo paskelbė, jog su dainininku M. Mikutavičiumi pasiekė taikų susitarimą, pagal kurį į Lino Kleizos labdaros ir paramos fondą socdemai sumokės 25 tūkst. litų bei prisidės prie fondo iniciatyvų.

„Suprantama, mums tai didelė suma, tačiau esame įsitikinę, jog pinigai nenueis veltui. Tokia buvo Marijono valia, ir mes pritarėme būtent tokiam pinigų panaudojimui, – teigė socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Politikas taip pat pridūrė, kad socialdemokratai tiesiog padarė klaidą ir neveikė tyčia.

„Dar kartą viešai patikinu, jog nebuvo tyčinio neteisėto veikimo, pripažinome suklydę ir pažeidę autoriaus teises. Tai pamoka visiems partijos bičiuliams – privalome dar atsakingiau įvertinti kiekvieną situaciją, principingai laikytis teisės aktų ir atsižvelgti į kiekvieno žmogaus nuomonę. Džiaugiuosi, kad su Marijonu susitarėme geranoriškai ir pasiekėme abiems pusėms priimtiną kompromisą“, – sakė A. Butkevičius.

Primename, kad socialdemokratai interneto svetainėje „Youtube“ patalpino vaizdo medžiagą, kurioje raudonais marškinėliais vilkintys socialdemokratai pagal M. Mikutavičiaus dainą „Ar mylit ją jūs“ atlieka nesudėtingą šokį. Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) teigia davusi leidimą socdemams panaudoti M. Mikutavičiaus dainą, bet tik vienam renginiui, o ne panaudoti politinei savireklamai.

„Pavargusi, užsiknisusi mokytoja paskambina ir paprašo dainos, kai jos dešimtmečiams tereikia kažką subliauti per mokyklos šventę. Pagiringas studentas susiranda, paskambina ir atsiklausia, ar gali sudainuoti dainą, kai jam tereikia padaryti įspūdį merginai. Žvalus ir savim pasitikintis kūrėjas paskambina ir pasiteirauja, ar gali naudoti melodiją savo trijų minučių filme. Mergina iš provincijos kabelinės PASISKAMBINA ir paprašo galimybės naudoti vieną ar kitą motyvą. Jiems tai atrodo suprantama ir žmogiškas. Bet šitiems – Ne. Šitiems tai atrodo bereikalinga. Matyt, jie taip nepratę – paklausti, ar galima. Tai va. Daina gal ir ne stebuklas, bet aš joje labai korektiškai bandžiau pasakyti, ką galvoju. Sunku skaityti tarp eilučių?“ – „Facebooke“ rašė dainininkas, įrašą pabaigdamas sodriu rusišku keiksmu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.