Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.10 13:57

STT pradėjo ikiteisiminį tyrimą dėl aplinkos teršimo nuotekomis

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir didelės žalos gamtai padarymo Raseinių rajone.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir didelės žalos gamtai padarymo Raseinių rajone.

Įtariama, kad Raseinių rajone, pažeidžiant nuotekų tvarkymo reglamentą, piktnaudžiaujant tarnyba ir siekiant materialinės naudos, iš maisto produktų perdirbimu ir gamyba užsiimančios uždarosios akcinės bendrovės Raseinių rajono savivaldybės UAB „Raseinių vandenys“ priklausančiu transportu reguliariai buvo organizuojamas gamybinių nuotekų išvežimas ir neteisėtas pylimas į gamtinę aplinką.

Pirminiais duomenimis, išpiltos į gamtinę aplinką kenksmingos nuotekos galimai keliasdešimt tūkstančių kartų viršijo didžiausią leistiną teršalų koncentraciją.

Spalio 10 dieną STT Šiaulių valdybos pareigūnai kartu su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos darbuotojais apžiūrėjo įvykio vietą ir paėmė mėginius, kad būtų nustatyta tiksli gamtai padaryta žala.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dviem paroms sulaikytas Raseinių rajono savivaldybės UAB „Raseinių vandenys“ direktorius Raimedas Viršilas, vienos UAB vadovas, Raseinių r. savivaldybės tarybos narys Jordanas Kenstavičius ir šios bendrovės padalinio vadovas Arūnas Joneikis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Alfredas Vaišnoras GRYNAS.lt teigė, kad operacija buvo įvykdyta be aplinkosaugininkų žinios. „Viską įvykdė pati STT. Mus tik pasikvietė dabar, kad apžiūrėtume vietą ir apskaičiuotume žalą gamtai. Kol kas jokių tikslių duomenų dar neturime“, – teigė direktorius.

Raseinių rajono agentūros vyr. specialistas Augustinas Zurlys teigė, kad nuotekos buvo pilamos Raseinių rajone, netoli Palovaičio kaimo. „Paėmėm tyrimų mėginius ir išsiuntėme iš Vilnių. Rezultatai bus po 7–10 d. Iki to nieko negaliu komentuoti apie žalos dydį ar mastą“, – komentavo A. Zurlys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi