Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.25 12:30

Energetikos ministerijoje neliks ir R. Cytackos

Energetikos viceministrė Renata Cytacka paliks Energetikos ministeriją kartu su ministru Jaroslavu Neverovičiumi, kuris pirmadienį jau pakuojasi daiktus.

Energetikos viceministrė Renata Cytacka paliks Energetikos ministeriją kartu su ministru Jaroslavu Neverovičiumi, kuris pirmadienį jau pakuojasi daiktus.

Tai DELFI patvirtino socialdemokratas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, kuris nuo antradienio laikinai eis energetikos ministro pareigas.

„Nereikalingas joks politinis sprendimas, jos nebeliks, nes pasitraukus ministrui traukiasi visa politinio pasitikėjimo komanda“, – sakė R. Sinkevičius.

Klausiamas, kaip elgsis, jeigu Lietuvos lenkų rinkimų akcija vėl iš naujo siūlys R. Cytacką į energetikos viceministres, R. Sinkevičius buvo konkretus: „Nė neketinu jos skirti“.

Susisiekimo ministras, kuris laikinai pakeis J. Neverovičių, sakė, jog savo vadovavimo Energetikos ministerijai laikotarpiu skirs tik vieną viceministrą ir vieną patarėją – Aleksandrą Spruogį ir Rimą Varkulevičių. Vėliau komandą turės formuoti nuolatinis ministras.

DELFI primena, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė premjero teikimu atleido iš pareigų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos į Vyriausybę deleguotą J. Neverovičių, kuris nesuderinęs su ministru pirmininku viceministre paskyrė vykdomojoje valdžioje nepageidaujamą Valdemaro Tomaševskio bendražygę R. Cytacką.

Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą priekaištavo energetikos ministrui dėl R. Cytackos elgesio ir nekompetencijos – ji išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

Po prezidento rinkimų Vyriausybė grąžino įgaliojimus, todėl tarp Prezidentūros ir valdančiosios daugumos vyko derybos dėl ministrų ir viceministrų. D. Grybauskaitė pareikalavo, kad Vyriausybėje neliktų į „juodąjį sąrašą“ patekusių vieministrų, o premjeras panoro, kad J. Neverovičius dėl kompetencijos stokos atleistų R. Cytacką. Spaudžiamas V. Tomaševskio energetikos ministras ilgai nesiryžo atleisti R. Cytackos, o kai prezidentė ir Seimas iš naujo pritarė Vyriausybės sudėčiai, vėl ją paskyrė į pareigas. Tačiau premjero A. Butkevičiaus kantrybės taurė buvo jau perpildyta ir jis pareikalavo paties J. Neverovičiaus pasitraukimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi