Lietuvoje

2014.08.24 16:37

Vilniaus gatvėmis rieda tūkstančiai dviračių

Rūta Pukenė, DELFI.lt, BNS2014.08.24 16:37

Sekmadienį Vilniuje vyksta dviračių sporto renginys „Velomaratonas“. Pasak organizatorių, dviratininkai taip pat mini ir Baltijos kelio 25-metį.

Sekmadienį Vilniuje vyksta dviračių sporto renginys „Velomaratonas“. Pasak organizatorių, dviratininkai taip pat mini ir Baltijos kelio 25-metį.

„Prieš 25 metus trijų tautų manifestas dovanojo mums laisvę. Parodėme, kad mokame būti vieningi svarbiais momentais. Kviečiu „Velomaratono“ dieną kartu su tūkstančiais susirinkusiu bendraminčių šią svarbią sukaktį paminėti minant dviratį“, – „Velomaratono“ pranešime sakė renginio organizatorius Benediktas Vanagas.

Paaiškėjo sportininkų grupės nugalėtojai

Pirmieji sportininkai į trasą pajudėjo lygiai 9 val. ryto, pasirinkusieji įveikti 50 km distanciją finišavo kiek daugiau nei po valandos. Vieną 10 km ratą sportininkai įveikdavo per maždaug 15 min.

50 km distancijos įskaitoje nugalėjo Romualdas Blekevičius. Jis šią distanciją įveikė per 1 val. ir 11 min. Moterų grupėje pirmoji atvažiavo dvidešimtmetė Ramūno Navardausko draugė Gabrielė Jankutė.

„Trasa nebuvo labai lengva, buvo ir kalnelių, ir staigesnių posūkių, tačiau važiuoti – labai smagu“, – DELFI sakė G. Jankutė.

100 km trasoje nugalėtoju tapo ne, kaip buvo spėjama, R. Navardauskas, o jo kolega Edvardas Kovaliovas. Trečiasis finišavo Justas Klimavičius.

„Visi esame pažįstami, draugai, kartu sportuojame, dalyvaujame stovyklose. Norėjome, kad būtų linksma, todėl mano tikslas nebuvo nugalėti – reikia būti kultūringam ir draugiškam“, – iš karto po finišo sakė R. Navadauskas.

Anot jo, šiųmetė „Velomaratono“ trasa – labai patogi, tad stipriausiems sportininkams pavyko išlaikyti maždaug 40 kilometrų per valandą greitį. Kadangi paprastai varžybų metu savo jėgas jis išbando kone dvigubai ilgesnėje trasoje, įveikęs 100 kilometrų ruožą sportininkas beveik neatrodė pavargęs – šypsojosi, džiugiai pozavo su gerbėjais.

Nugalėtoju tapęs vilnietis E. Kovaliovas pripažino, kad iš pradžių buvo sunku įsivažiuoti į bendrą varžybų ritmą, tačiau vėliau pavyko įsiveržti į priekį.

„Nesitikėjau tokio greito tempo. Maniau, kad bus šiek tiek lengviau. Tai buvo tikros varžybos, ačiū Ramūnui, kad mano mieste leido man nugalėti“, – savo įspūdžiais po varžybų dalijosi 100 km trasos nugalėtojas.

Tikimasi, kad šiemet renginyje iš viso dalyvaus apie 10 tūkst. dalyvių. Prezidentės vardu bus apdovanota „Aktyviausia komanda“. Jos nariams bus įteikti marškinėliai su Dalios Grybauskaitės parašu.

„Velomaratonas“ organizuojamas penktą kartą. Iš viso sekmadienį vyksta trys važiavimai – profesionalių dviratininkų, vaikų važiavimas ir mėgėjų dviratininkų važiavimas.

Ribojamas eismas, keičiasi viešojo transporto maršrutai
 
„Velomaratono“ pagrindinė trasa eina Gedimino prospektu, Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo bei T. Kosciuškos gatvėmis su apsisukimu ties Antakalnio žiedu ir grįžimu atgal. Toliau lenktynių kelias driekiasi Karaliaus Mindaugo tiltu, Žvejų, Upės, Vytauto, A. Mickevičiaus gatvėmis, o pervažiavus per Žvėryno tiltą tęsis A. Goštauto gatve su apsisukimu ties Baltuoju tiltu ir grįžimu atgal į Gedimino prospektą.

Šiame uždarame trasos draudžiamas bet koks eismas. Maratono trasoje taip pat draudžiama statyti transporto priemones. Apie tai perspės įrengti laikini kelio ir informaciniai ženklai, apsauginės tvorelės, budės saugos tarnyba, o reikšmingose sankryžose – policija.

Nuo 6:30 iki 18:30 val. nevažiuos 3, 4, 14, 20 maršrutų troleibusai, keisis 2, 6, 10, 12, 17 troleibusų ir 1G, 3G, 6G, 10, 11, 22, 33, 40, 43, 46, 52, 53, 56, 60, 73, 88 autobusų maršrutų trasos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.