Lietuvoje

2014.08.24 19:03

Lietuvos vadovai pasveikino Ukrainą

LRT.lt 2014.08.24 19:03

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos prezidentą Petro Porošenką šalies nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo taikos bei vienybės ginant savo šalį. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius laiške visiems ukrainiečiams linkėjo stiprybės kuriant saugią ateitį.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos prezidentą Petro Porošenką šalies nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo taikos bei vienybės ginant savo šalį. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius laiške visiems ukrainiečiams linkėjo stiprybės kuriant saugią ateitį.

„Prieš 23-ejus metus Ukraina pasirinko laisvės kelią. Šalies žmonės apsisprendė patys kurti savo valstybę ir neleisti svetimoms jėgoms tvarkytis šalyje. Šiandien Ukraina susiduria su brutalia agresija ir siekiais destabilizuoti padėtį šalyje. Lietuva palaiko Ukrainą ir linki jos žmonėms vienybės bei stiprybės, ginant savo nepriklausomybę“, – sakoma prezidentės sveikinime.

Pasak D. Grybauskaitės, lietuviai labai gerai supranta laisvės vertę ir remia Ukrainos ryžtą eiti europietišku keliu, gyventi laisvoje ir demokratiškoje valstybėje.

Nepriklausomybės dienos proga Prezidentė taip pat perdavė vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių kalba pasveikino visus Ukrainos žmones.

A. Butkevičius: Lietuva – už Ukrainos ryžtą

Ministras Pirmininkas išsiuntė sveikinimo laišką Ukrainos premjerui Arsenijui Jaceniukui, Vyriausybės ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikindamas 23-iųjų Ukrainos nepriklausomybės metinių proga.

„Nuoširdžiai linkiu Jums ir Ukrainos žmonėms stiprybės ginant pamatines demokratines vertybes, kuriant saugią ir taikią Ukrainos ateitį. Lietuvos ir Ukrainos tautos susijusios istorinėmis sąsajomis, bendru laisvės siekiu, tapusiu mūsų strateginės partnerystės pamatu. Lietuva remia Ukrainos pasiryžimą žengti demokratijos, reformų ir teisės viršenybės – tvariu ir efektyviausiu keliu, kuriant gerovę savo piliečiams“, – sakoma Lietuvos premjero sveikinime, kartu išreiškiant įsitikinimą, kad Ukrainos žmonių siekis įgyvendinti nepriklausomybės deklaracijos akte išdėstytus principus yra tvirtas pagrindas siekiant saugumo, ekonominio stabilumo ir šalies klestėjimo.

Seimo Pirmininkė: sunku surasti tinkamus žodžius

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos Aukščiausiosios Rados narius ir visus Ukrainos piliečius.

„Sunku surasti tinkamus sveikinimo žodžius stebint jau keliolika mėnesių vykdomą agresiją Ukrainos atžvilgiu, ypač po to, kai šią savaitę Palangoje buvome susitikę su Jumis (Aukščiausiosios Rados pirmininku – LRT.lt) ir iš pirmų lūpų sužinojome apie tai, kas vyksta Jūsų šalyje.

„Nepaisant įtampos, kuri dabar tvyro Ukrainoje dėl agresyvių kaimyninės valstybės veiksmų stengiantis destabilizuoti padėtį, tikiu, kad sutelktomis valstybės ir tarptautinės bendruomenės pajėgomis bus atremtas pasikėsinimas į Ukrainos nepriklausomybę“, – sveikinime teigia Parlamento vadovė.

Anot Seimo Pirmininkės, ji ir Palangoje Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų metininiame susitikime dalyvavusį Oleksandrą Turčynovą patikino, kad Lietuva visuomet rėmė ir remia Ukrainos pastangas integruotis į bendrą Europos erdvę. Ji taip pat palinkėjo ištvermės, jėgų, visuomenės susitelkimo siekiant išsaugoti Ukrainos vientisumą ir nepriklausomybę.

L. Linkevičius: Lietuva toliau rems Ukrainą

Prie sveikinimų taip pat prisidėjo ir užsienio reiklaų ministras Linas Linkevičius.
 
„Linkiu Ukrainos žmonėms stiprybės ir pasiryžimo šiuo nelengvu Jūsų valstybei laikotarpiu, kai po 23-ęjų nepriklausomybės metų Ukraina ir vėl kovoja už savo teritorinį vientisumą, suverenitetą ir teisę laisvai rinktis savo ateitį, žengiant europietišku keliu“, – sakoma Lietuvos ministro sveikinimo laiške Ukrainos užsienio reikalų ministrui Pavlo Klimkinui.
 
L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva toliau rems Ukrainos pastangas kuriant šiuolaikišką ir klestinčią europietišką valstybę, bei dalinsis eurointegracijos patirtimi.