Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.10 12:41

Prezidentė kreipėsi į Seimą dėl pritarimo atleisti Ž. Pacevičių iš STT direktoriaus pareigų

LRT.lt 2012.10.10 12:41

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, pasibaigus kadencijai paties Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo prašymu, kreipiasi į Seimą dėl pritarimo atleisti Žimantą Pacevičių iš STT direktoriaus pareigų.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, pasibaigus kadencijai paties Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo prašymu, kreipiasi į Seimą dėl pritarimo atleisti Žimantą Pacevičių iš STT direktoriaus pareigų.

 Kaip pranešė Prezidentės spaudos tarnyba, Ž. Pacevičiaus kadencija baigiasi šių metų spalio 17 dieną.

 Rugsėjo 18 dieną Seimo nariai nepritarė Ž. Pacevičiaus atleidimui iš STT direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai, primena ELTA.

Pats Ž. Pacevičius susiklosčiusią situaciją žurnalistams įvertino kaip absurdišką.

Panašiai mano ir valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma. „Esame sukūrę šiek tiek absurdišką situaciją, kai žmogus nori baigti darbą, gal susitaręs dėl kitų pareigų, o mes sukuriame neapibrėžtą situaciją“, – po balsavimo iš Seimo tribūnos sakė J. Razma.

Jo nuomone, Seimo valdyba turėtų imtis iniciatyvos ir pasiūlyti, kaip spręsti problemą.

Rugsėjo 6 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paprašė Seimo pritarimo Ž. Pacevičiaus atleidimui. Šalies vadovės dekretą antradienį Seime pateikė Prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pasak J. Markevičiaus, šių metų spalio 17 d. pasibaigs Ž. Pacevičiaus kadencija. Prezidentės vyriausiasis patarėjas užtikrino, kad pats Ž. Pacevičius išreiškė norą baigti tarnybą, ir Prezidentė tam pritarė. „Jokių kitų klausimų nebuvo sprendžiama“, – tvirtino J. Markevičius, atsakydamas į parlamentarų į klausimus, susijusius su Ž. Pacevičiaus pasitraukimo motyvais.

Diskusijoje dalyvavę parlamentarai pabrėžė Ž. Pacevičiaus kompetenciją, patirtį ir nerimavo dėl jo tolimesnės karjeros. Prezidentūros atstovas sakė, kad tai priklausys nuo paties Ž. Pacevičiaus apsisprendimo. „Neabejojama, kad jam bus pasiūlymų į jo vertas pareigas“, – teigė J. Markevičius.

Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Julius Veselka, Vidmantas Žiemelis piktinosi, jų nuomone, ydinga sistema, kuri nesuteikia ateities karjeros garantijų tokiems tarnybą paliekantiems pareigūnams.

„Mes nesukūrėme sistemos, kad pareigūnai, gerai dirbę, baigę kadenciją, būtų valstybės rezerve, kad jie būtų apsaugoti“, – apgailestavo V. P. Andriukaitis.

STT vadovo postą paliekantis Ž. Pacevičius iš Seimo tribūnos užtikrino, kad pats apsisprendė pakeisti darbą. „Tarnyba sudėtinga, sunki (...). Buvau apsisprendęs išeiti anksčiau, bet nutariau tęsti tarnybą iki šios kadencijos pabaigos. Pats esu apsisprendęs pakeisti darbą, gal kitoje tarnyboje“, – aiškino politikams Ž. Pacevičius, prašydamas pritarimo jo atleidimui.

Ž. Pacevičius STT vadovo pareigas eina nuo 2007 m. spalio 17 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi