Lietuvoje

2014.08.24 10:58

Lietuvos ir Europos politikai smerkia M. Zelenecos nužudymą

BNS2014.08.24 10:58

Lietuvos garbės konsulo Mykolo Zelenecos pagrobimą ir nužudymą smerkia Lietuvos ir užsienio politikai.

Lietuvos garbės konsulo Mykolo Zelenecos pagrobimą ir nužudymą smerkia Lietuvos ir užsienio politikai.

V. Landsbergis paragino pasimelsti už Rusijos politikų proto nušvitimą

Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, komentuodamas Lietuvos garbės konsulo nužudymą Ukrainoje, paragino pasimelsti, kad būtų apšviestas Kremliaus vadovų protas. Pasak V.Landsbergio, Mykolo Zelenecos nužudymas turi būti laikomas įvykiu Rusijoje, ne Ukrainoje.

„Čia ne Ukrainoje įvykiai, tie įvykiai Kremliuje ir jie vis eina blogyn ir nežinia, kur bus jų liepto galas. Ką jis reikš Europai, galbūt ir žmonijai. Reikia melstis už Kremliaus vadus, kad Dievas apšviestų jų protą“, - šeštadienį Baltijos kelio minėjimo renginyje žurnalistams sakė V.Landsbergis.

C. Ashton pasmerkė Lietuvos garbės konsulo žudikus

Europos Sąjunga griežtai smerkia Lietuvos garbės konsulo Ukrainoje pagrobimą ir nužudymą Luhanske, sakoma ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton atstovės penktadienį vėlai vakare Briuselyje paskelbtame pareiškime.

C. Ashton dėl šio diplomato mirties kaltina neteisėtas ginkluotas grupuotes ir reikalauja, kad „kaltieji būtų patraukti teismo atsakomybėn“.

Pareiškime pažymima, kad šis nužudymas dar padidino aukų rytų Ukrainoje skaičių.

„Tai dar kartą parodo, kad būtina skubiai nutraukti smurtą ir imtis ir visų būtinų priemonių krizei deeskaluoti, – sakoma pareiškime. – Dabar labiau negu bet kada būtina rasti politinį tvarų sprendimą, kad būtų išvengta beprasmių aukų ateityje“.

ES taip pat ragina Rusiją nedelsiant nutraukti Ukrainą destabilizuojančius veiksmus ir prisidėti prie pastangų taikai ir saugumui atkurti Ukrainoje.

Vyriausybės ir Seimo vadovai pareiškė užuojautą dėl Lietuvos garbės konsulo žūties

Premjeras Algirdas Butkevičius ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė užuojautą dėl tragiškos Lietuvos garbės konsulo M. Zeleneco žūties Ukrainos Luhansko srityje.

„Esu sukrėstas žinios apie garbės konsulo žūtį. Netekome žmogaus, ryžtingomis diplomatinėmis pastangomis siekusio taikos, skatinusio bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos valstybių. Šią sunkią valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems“, – Vyriausybės pranešime sakė A. Butkevičius.

Užuojautą taip pat išreiškė ir L. Graužinienė. Pasak jos, M. Zeleneco nuveikti darbai buvo svarbūs, Lietuvai bendradarbiaujant su Ukraina.

„Žinia apie Lietuvos garbės konsulo žūtį mus visus giliai sukrėtė. Šio taikos ambasadoriaus nuveikti darbai yra reikšmingi ir svarbūs Lietuvai bendradarbiaujant su Ukraina. Užjaučiu žuvusiojo šeimą ir artimuosius dėl brangaus žmogaus netekties. Telydi visų pagarba amžiną Lietuvos garbės konsulo Mykolo Zeleneco atminimą“, – Seimo pranešime teigė L. Graužinienė.

Penktadienį Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas BNS pranešė, kad Lietuvos garbės konsulas Luhanso srityje Mykola Zelenecas Ukrainoje buvo pagrobtas ir po dvylikos dienų rastas sušaudytas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.