Lietuvoje

2014.08.24 10:12

D. Grybauskaitės staigmena: sveikinimas trimis kalbomis

DELFI.lt, LRT.lt, BNS2014.08.24 10:12

Baltijos šalims minint 25-ąsia Baltijos kelio metines, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paruošė netikėtą sveikinimą.

Baltijos šalims minint 25-ąsia Baltijos kelio metines, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paruošė netikėtą sveikinimą.

Šeštadienį D. Grybauskaitė socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašą, kuriame lietuviškai, latviškai ir estiškai Baltijos šalių gyventojus sveikina su Baltijos kelio minėjimu.

„Sveikinu su Baltijos kelio diena“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat priminė, kad išreikšdami solidarumą, Baltijos šalių gyventojai laiko ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet ir Ukrainos vėliavas.

„Mes todėl šiandien turime ir ketvirtą vėliavą rankose. Šiandien yra Ukrainos vėliavos diena, todėl Baltijos šalių šiandieninis šventimas susilieja ir susijungia su Ukrainos vėliava. Tai yra gerai, nes mes žinome, kad ir Ukrainai šiandien sprendžiasi klausimas – būti laisvai, išlikti laisvai ar vis tik jai mėgina agresorius diktuoti brutaliai“, – šeštadienį „Baltijos kelio sąšaukos“ renginyje žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, Baltijos valstybėms pažįstama Ukrainos padėtis, tad Lietuva palaiko Ukrainą.

„Mes patys praėjome tą laikotarpį ir linkime visoms tautoms būti laisvoms ir pačioms spręsti savo likimą, todėl tai, kas vyksta Ukrainoje, mums visiems yra labai skaudu. Mes, Baltijos šalys, ko gero, geriausiai suprantame, kas vyksta Ukrainoje ir palaikome šią tautą viskuo, kuo galime“, – teigė prezidentė.

Sveikinimus iš Rygos ir Talino taip pat atsiuntė ir Latvijos ir Estijos vadovai Andris Bėrzinis ir Toomas Hendrikas Ilvesas. Jie Baltijos sesėms linkėjo niekada nepamiršti Baltijos kelio ir toliau išlikti vieningomis.

TS-LKD: Laisvės kelias yra tai, ką mes pasirinkome amžiams

„Laisvės kelias yra tai, ką mes pasirinkome amžiams. Šiandien mes esame ta pati vieninga ir susitelkusi Baltijos kelio tauta. Tačiau ne visados tuo patikime, nes mums stinga naujos Lietuvos svajonės“, – rašoma oficialioje Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų „Facebook“ paskyroje.

TS-LKD taip ragina „siekti daugiau“ ir turėti svajonių, kurios ves į priekį.

„Mes galime kurti jokių agresorių nebijančią vakarietišką Lietuvą, kurioje kiekvienas galėtų pasiekti asmeninės sėkmės, kurioje tvirtos šeimos kurtų saugią savo vaikų ateitį“, – rašoma paskyroje.

Andrius Kubilius visus sveikina su Baltijos kelio diena, ragina jos metu kiekvieną paimti savo artimą už rankos ir patikėti, kad Lietuva gali daugiau.

TS-LKD už Lietuvos laisvę. Mes mylime Lietuvą, mes mylime mūsų tėvynės nepriklausomybę“, TS-LKD „Facebook“ nuotr.

A. Butkevičius: Baltijos kelyje kiekvienas ir visi kartu pradėjome tiesti savo Laisvės kelią

Šeštadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Rygoje drauge su Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovais dalyvauja Baltijos kelio 25-mečio paminėjimo renginiuose.

Pakeliui į Latviją buvusiame Saločių-Grenctalės sienos kirtimo punkte Vyriausybės vadovas pasveikino Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos organizuoto tradicinio tarptautinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyvius, pasiekusius tarpinį maršruto Vilnius–Ryga–Talinas etapą, įteikė jiems Lietuvos vėliavą.

Atvykus į Rygą, Latvijos geležinkelio muziejuje Vyriausybių vadovams, visuomenei ir žiniasklaidai buvo pristatytas europinės vežės geležinkelio „Rail Baltica“ projektas, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

„Kartu mes nuėjome ilgą kelią po to, kai mūsų dviejų milijonų rankos 600 kilometrų atkarpoje sujungė tris Baltijos valstybes, – sakė Lietuvos Ministras Pirmininkas A. Butkevičius. – Šiandien kuriame kitą Vilnių, Rygą ir Taliną siejantį ryšį – modernų geležinkelį, kuris visais atžvilgiais mūsų regioną dar labiau priartins prie Europos Sąjungos sostinių“.

Premjeras pažymėjo, kad trijų šalių bendros įmonės įsteigimas ženklins šio projekto sėkmę, nes dar labiau patvirtinsime savo įsipareigojimus, kurių įgyvendinimui siekiame paramos iš ES fondų.

Latvijos nacionalinėje bibliotekoje premjeras A. Butkevičius taip pat dalyvavo UNESCO projekto „Baltijos kelio atminties knyga“ ir jubiliejui skirto pašto ženklo pristatyme.

Atminties knygoje fiksuojami šią akciją organizavusių ir žmonių prisiminimai. Savo prisiminimais knygos įrašui pasidalijo ir Lietuvos Vyriausybės vadovas. „Lietuvos Sąjūdžio organizuota žmonių grandinė man tapo įspūdingu liudijimu, kiek mūsų daug, kad esame stiprūs ir kad atėjo laikas atverti duris į laisvę. Ši idėja, persmelkusi ir atokesnių provincijų žmones, tarp kurių buvo ir mano Vilkaviškis, galutinai pakeitė mūsų gyvenimą. Tą dieną suvokėme, kad kiekvienas ir visi kartu –lietuviai, latviai, estai pradedame tiesti savo laisvės kelią“.

„Mūsų tautos – lietuvių, latvių ir estų – petys į petį stovėjo Baltijos kelyje“, - pažymėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius. „Šiuo keliu atėjusios į laisvę, jos toliau tęsia savo žygį, pažymėdamos ir pabrėždamos, kad Baltijos kelio prasmė – perspėjimas nesikėsinti į kitų tautų laisvę – išlieka aktuali ir mūsų dienomis.“
 

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.