Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvos vadovai ragina JAV patvirtinti milijardo dolerių planą gynybai

Su Jungtinių Valstijų Kongreso nariais penktadienį Vilniuje susitikę prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino patvirtinti 1 mlrd. JAV dolerių skyrimą Rytų Europos šalių saugumui sustiprinti.

Su Jungtinių Valstijų Kongreso nariais penktadienį Vilniuje susitikę prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino patvirtinti 1 mlrd. JAV dolerių skyrimą Rytų Europos šalių saugumui sustiprinti.

Po susitikimo su demokratu senatoriumi Billu Nelsonu prezidentė sakė, kad „Rusijos agresijos grėsmių akivaizdoje JAV vaidmuo mūsų regione yra ypač svarbus ne tik stiprinant gynybinius pajėgumus, bet ir didinant regiono energetinį saugumą bei galimybes atsispirti ekonominiam spaudimui“.

Su trimis kongresmenais susitikęs L. Linkevičius savo ruožtu „išreiškė viltį, kad rudenį JAV Kongresas galutinai priims teigiamą sprendimą“ dėl milijardo dolerių plano.

„Norint užkirsti kelią agresijai ir tolesniam krizės išplitimui būtinas stiprus, solidarus ir koordinuotas visos transatlantinės bendruomenės politinis atsakas ir praktiniai žingsniai“, – pranešime spaudai teigė L. Linkevičius.

„Norime užtikrinti, kad Jungtinių Valstijų, kaip NATO šalies, buvimas yra labai aiški žinia, jog JAV ir NATO yra čia, kad palaikytų Lietuvos nepriklausomybę, laisvę ir teritorinį integralumą“, – tikina JAV senatorius B. Nelsonas.

„Kalbame apie visas su gynyba susijusias problemas. Planuojame ir klausomės įvairių siūlymų. Palaikome karinį buvimą čia kartu su mūsų NATO sąjungininkais“, – teigia JAV Kongreso Atstovų rūmų narys Steve`as Chabotas.

„Svarbiausia, ką mes galime padaryti, tai priversti Rusiją sąžiningai derėtis dėl gamtinių dujų. Vienas iš būdų – turėti alternatyvas“, – pažymi JAV Kongreso Atstovų rūmų narys Luke`as Messeris.

Lietuvos valdžios atstovai taip pat kvietė JAV liberalizuoti suskystintų gamtinių dujų eksportą ir pagerinti sprendimus dėl mėsos produkcijos eksporto į JAV.

Lietuva pritaria NATO pajėgumų stiprinimui Baltijos regione

Lietuva palaiko Jungtinių Valstijų iniciatyvą sustiprinti NATO pajėgumus Baltijos šalyse, penktadienį pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius po susitikimo su JAV Kongreso atstovais.

Ministro Pirmininko teigimu, Lietuva labai vertina transatlantinę partnerystę, „ypač svarbią mūsų šaliai, kai Rytų kaimynystėje kilo grėsminga krizė“

„Lietuva palaiko JAV administracijos iniciatyvą sustiprinti NATO sąjungininkų saugumą Europoje ir Baltijos regione“, – pranešime spaudai teigė premjeras.

A. Butkevičius supažindino JAV politikus Lietuvos planais nuosekliai didinti finansavimą gynybos reikmėms ir investicijas į sąjungininkų palaikymo pajėgoms skirtos infrastruktūros plėtrą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Susitikime buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rusijos ekonominės sankcijos, būsimas NATO viršūnių susitikimas Velse. Taip pat kalbėta apie energetinį saugumą, galimybę Lietuvai importuoti skalūnų dujas iš JAV bei rinkos atvėrimą lietuviškai žemės ūkio produkcijai, teigiama pranešime spaudai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi