Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Smetonos giminaičiai nesutinka jo perlaidoti Lietuvoje

BNS2015.09.08 13:45

Tarpukario Lietuvos prezidento Antano Smetonos giminaičiai nesutinka su prašymais jį perlaidoti Lietuvoje, nes nėra tikri dėl palaikų ramybės, rašo „Lietuvos žinios“.

Tarpukario Lietuvos prezidento Antano Smetonos giminaičiai nesutinka su prašymais jį perlaidoti Lietuvoje, nes nėra tikri dėl palaikų ramybės, rašo „Lietuvos žinios“.

Valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimo ir valstybės kūrėjų įamžinimo pogrupiui vadovaujančio premjero padėjėjo Viliaus Kavaliausko teigimu, į Vyriausybę kreipiasi nemažai žmonių ir organizacijų, pavyzdžiui, Sąjūdžio, „Baltų ainių“ atstovai, su siūlymu sugrąžinti A. Smetonos palaikus iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į Lietuvą.

Tačiau per mūsų šalies garbės generalinę konsulę JAV Ingridą Gertrūdą Bublys neseniai išsiaiškinta, kad A. Smetonos artimieji kol kas lieka prie ankstesnės nuomonės – palaikų perlaidoti nesutinkama. Artimieji tvirtina, kad perkelti prezidento palaikų nedera, nes JAV jis palaidotas su savo šeima, taip pat jie nėra tikri dėl to, ar Lietuvoje palaikams būtų užtikrinta ramybė.

1944 metais Klivlande per gaisrą tragiškai žuvęs A. Smetona buvo palaidotas šio JAV miesto lietuviškose Kalvarijų kapinėse. Vėliau pirmojo mūsų šalies prezidento palaikai buvo perkelti į Knolvudo mauzoliejų Ohajo valstijoje.

A. Smetona Lietuvos prezidento pareigas ėjo 1919-1920 metais bei 1926-1940 metais, ketverius metus buvo prezidentu išeivijoje. Jis žuvo 1944-aisiais JAV, Klyvlende per gaisrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.