Naujienų srautas

Lietuvoje

2014.08.20 17:52

Nenorintys mainyti darželių į mokyklas su savivaldybe santykius aiškinasi teisme

Teisme šiuo metu nagrinėjami keturi sostinės gyventojų ginčai su Vilniaus miesto savivaldybe dėl priešmokyklinio ugdymo grupių perkėlimo iš lopšelių-darželių į mokyklas. Tėvai įsitikinę, kad tokiu būdu jų atžalos nukentės, savivaldybė – kad bus daugiau vietų visiems vaikams. Tačiau sprendimai ginčuose vis dar nėra priimti, o rugsėjo 1-oji nenumaldomai artėja.

Teisme šiuo metu nagrinėjami keturi sostinės gyventojų ginčai su Vilniaus miesto savivaldybe dėl priešmokyklinio ugdymo grupių perkėlimo iš lopšelių-darželių į mokyklas. Tėvai įsitikinę, kad tokiu būdu jų atžalos nukentės, savivaldybė – kad bus daugiau vietų visiems vaikams. Tačiau sprendimai ginčuose vis dar nėra priimti, o rugsėjo 1-oji nenumaldomai artėja.

Šiuo metu Vilniaus savivaldybei teisme tenka aiškintis dėl savo sprendimo keturiose mokyklose įrengti naujas priešmokyklinio ugdymo grupes. Vienas iš ginčų – dėl lopšelio-darželio „Želmenėliai“ šešiamečių perkėlimo į Naujininkų mokyklą. Į teismą kreipėsi 30 vilniečių, reikalaudami panaikinti Vilniaus tarybos sprendimo dalį, kuria jų vaikai ir perkeliami iš vienos įstaigos į kitą.

Nagrinės rugsėjį

Tačiau pirmadienį numatytame Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdyje ginčas taip ir nebuvo pradėtas nagrinėti, nes dalyvauti negalėjo pareiškėjų advokatai. Posėdis nukeltas į rugsėjo 25 dieną – nauji mokslo metai jau bus gerokai įsibėgėję. Nuo rugsėjo 1-osios vaikai ir turėjo pradėti lankyti priešmokyklinio ugdymo grupes mokyklose.

„Želmenėlių“ darželis nėra vienintelis, kurio bendruomenės dalis kovoja su savivaldybe dėl vaikų iškėlimo į netoliese esančią mokyklą. Dėl savo teisių teisme kovoja ir vaikų darželių „Pagrandukas“ ir „Mažylis“ auklėtinių tėvai, nes iš čia priešmokyklinio ugdymo grupės perkeliamos į Mindaugo vidurinę mokyklą.

Į „Taikos“ progimnaziją nenori kraustytis „Nykštuko“ darželį lankančių vaikų tėvai, į Emilijos Platerytės progimnaziją – „Pasakos“ auklėtiniai. Dėl šių pertvarkų taip pat vyksta teisminiai ginčai.

Tėvai – principingi

„Atsirado tam tikra grupė tėvų, kurie į šitą dalyką žiūri gana principingai ir jų netenkina tai, kad čia buvo be jų valios, be jų norų atliekami tokie veiksmai. Jiems visiškai nerūpi, kad vietoje jų vaikų į darželius galės ateiti mažyliai, nes mažesnieji vaikai mokyklose jaustųsi prastai, o sprendimas priešmokyklinukams lankyti mokyklą, atsidurti didesnėse erdvėse, aš manau, leis jiems greičiau bei geriau adaptuotis ir kitais metais geriau jaustis pirmoje klasėje“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Šie keturi ginčai susiję tik su nedidele dalimi sostinės vaikų, kuriuos palietė miesto tarybos priimtas sprendimas. Iš viso Vilniaus mokyklose ketinama įrengti 30 priešmokyklinio ugdymo grupių. Iškėlus šiuos vaikus iš darželių, juose tikimasi papildomai priimti apie 600 jaunesnių vaikų ir tokiu būdu sumažinti eiles į sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Anot G. A. Petronio, patalpos visose mokyklose jau yra paruoštos, priešmokyklinukams bus skirta po du kambarius – žaidimams ir miegui. O tuo galėjo pasigirti retas vaikų darželis.

Pirmą klasę galės lankyti kitur

Tėvų baimes, kad būtinai teks ir į pirmą klasę vaikus vesti toje pačioje mokykloje, kur šie lankys priešmokyklinę grupę, G. A. Petronis bando sklaidyti užtikrindamas, jog taip nebus. „Į pirmą klasę priėmimas vykdomas ugdymo įstaigose teritoriniu principu – pagal Švietimo įstatymą, jeigu vieta, kur gyvena vaikas, priskirta tai mokyklai, įstaiga privalo priimti visus pageidaujančius joje mokytis. Iš kitų teritorijų priimami vaikai tik tada, kai yra laisvų vietų“, – tikino Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius.

Spręsdamas tėvų ir savivaldybės ginčus teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones – neleido formuoti grupių iškeliant vaikus iš darželių. Tad laukiama galutinio teismo nutarimo, iki tol vaikai lieka darželiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas