Lietuvoje

2015.02.14 17:32

V. Laučius: LLRA durys bus neuždarytos tik tada, jeigu išsižadės V. Tomaševskio

Galimybių LLRA likti tarp valdančiųjų yra. Tačiau, pasak portalo LRT.lt redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, partijai reikia atsikratyti lyderio.

Galimybių LLRA likti tarp valdančiųjų yra. Tačiau, pasak portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, partijai reikia atsikratyti lyderio.

„Stumte niekas nestumia, jie patys gali rinktis savo politinį kelią. Jeigu jų vėliava ir didžiausia vertybė yra viceministrė Renatą Cytacka ir V. Tomašveskio ambicijos, tuomet – ką padarysi, greičiausiai tokia partija turėtų būti išmetama iš barsčių. Jeigu jie ras vertybių, kurios yra svarbesnės už V. Tomaševskio kaprizus ir R. Cytacką, tuomet durys nebus galutinai užtrenktos“, – teigia politologas.

Po to, kai vakar prezidentė atleido lenkų rinkimų akcijos deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių, neaiškus tapo ir visos Lenkų rinkimų akcijos (LLRA) likimas valdančiojoje koalicijoje.

Pasak premjero, su šios partijos vadovu V. Tomaševskiu jis kalbėjo praėjusią savaitę, o šią jis esą neparodė jokios iniciatyvos susitikti su Ministru Pirmininku. Susidariusi situacija bus aptarta pirmadienį politinėje taryboje.

Tai, kad LLRA į energetikos viceministres vėl skirs sukritikuotą R. Cytacką, šios partijos vadovai nuolat kartojo nepaisydami premjero nuomonės, kuris tikino, jog kandidatė nekompetentinga. Atomazga netikėta – R. Cytacka kol kas lieka viceministre, o ministras J. Neverovičius antradienį atleistas. Valdantiesiems dabar reikia apsispręsti, ar LLRA apskritai liks valdančiojoje koalicijoje. Tai greičiausiai paaiškės pirmadienį per politinės tarybos posėdyje.

„LLRA buvo ne kartą atleista už tam tikrus iššūkius prieš Europos Parlamento, Prezidento rinkimus. Manėme, kad tai susieta su rinkiminės kampanijos programa, kad būtų sukeltas chaosas ir pritraukti tam tikri rinkėjai. Tačiau tai, kas vyksta dabar, pasibaigus rinkimams, man yra visiškai nesuprantama“, – teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Darbo partija dėl galimybės LLRA likti valdančiojoje koalicijoje žada apsispręsti per ketvirtadienį vyksiantį prezidiumo posėdį. Vienas iš darbo partijos vadovų – Vytautas Gapšys – teigia, kad valdantiesiems dirbti lengviau, kai koalicija platesnė. Tačiau didelės problemos nemato, jei LLRA tektų trauktis.

„Problemos jokios ypatingos neįvyktų, jeigu [LLRA pasitrauktų]. Valdančioji dauguma turėtų daugiau negu pakankamai balsų Seime priimti reikiamus įstatymus“, – teigė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas V. Gapšys.

Dar viena valdančioji partija – Tvarka ir teisingumas – kol kas bendros pozicijos dėl lenkų nėra priėmusi. Partijos vadovas Rolandas Paksas teigė, kad premjeras paskubėjo atleisti J. Neverovičių.

Premjero tvirtinimu, J. Neverovičiui grįžti į energetikos ministro postą nebėra galimybių, nors kai kurie LLRA nariai teigia, kad būtent jį vėl siūlys į ministro kėdę.