Lietuvoje

2012.10.09 07:51

Užsienyje jau prasidėjo lietuvių balsavimas

Lietuvos ambasadose ir konsulatuose užsienyje jau prasidėjo balsavimas. Sankt Peterburge ir aplinkiniuose Rusijos miestuose gyvenantys lietuviai Seimo rinkimuose aktyviai dalyvavo jau savaitgalį.

Lietuvos ambasadose ir konsulatuose užsienyje jau prasidėjo balsavimas. Sankt Peterburge ir aplinkiniuose Rusijos miestuose gyvenantys lietuviai Seimo rinkimuose aktyviai dalyvavo jau savaitgalį.

Pasak Lietuvos konsulato Sankt Peterburge darbuotojų, šiame mieste balsuoti ketina beveik du šimtai balsavimo teisę turinčių lietuvių. Dalis jų į konsulatą atvyksta ir iš kitų Rusijos regionų.

„Mes su šeima turime verslą Pskove ir ten dirbame sezoninį darbą, po to vėl grįžtame į Lietuvą ir ten gyvename. Kadangi Pskove nėra vietos kur balsuoti, gyvena mažai lietuvių, tenka važiuoti į Sankt Peterburgą ir generaliniame konsulate balsuoti“, – sako verslininkas iš Pskovo Žydrūnas Zinkevičius.

Pasak konsulato darbuotojų, lietuviai labai domisi rinkimais, o balsuojančiųjų skaičius priklauso nuo atvykstančiųjų laikinai padirbėti. Jau dabar trisdešimčiai pageidavusiųjų dokumentai dalyvauti rinkimuose išsiųsti į namus.

„Iki galo dar nesu apsisprendusi, bet taip, mintį turiu. Daugiau internete skaitau, o kai būnu Lietuvoje, klausiu žmonių, ką jie masto, ką galvoja. Kiekvienas, kuris eina balsuoti, galvoja, kad geriau butų jo šaliai. O mano šalis vis tiek yra ne tik Rusija, bet ir Lietuva“, – teigia mokytoja Gintė Jamburova.

Balsuoti diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Lietuvos piliečiai gali darbo dienomis, taip pat rinkimų dieną. Rinkėjai buvo raginami iš anksto užsiregistruoti, nors balsuoti bus leidžiama ir neužsiregistravusiems.

„Kadangi tėveliai, visa šeima Lietuvoje, situaciją žinau, seku informaciją žiniasklaidoje ir su tėveliais bei draugais šnekuosi. Padėtis yra suprantama, žinoma, todėl, manau, balsuoti dabar yra būtina“, – tvirtina Sankt Peterburge studijuojanti Ana Berezovskaja.

Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintuose galutiniuose rinkėjų sąrašuose balsuoti užsienyje užsiregistravo beveik 14 tūkstančių Lietuvos piliečių.