Lietuvoje

2014.08.20 12:57

J. Narkevičius: J. Neverovičiumi partija pasitiki, jis bus siūlomas į ministrus

BNS2014.08.20 12:57

Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J. Neverovičiumi partija pasitiki.

Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J. Neverovičiumi partija pasitiki.

J. Narkevičius sakė, kad jų deleguoti asmenys į Energetikos ministerijos vadovybę užkliuvo, nes nebuvo susiję su finansinėmis grupuotėmis ir neįsivėlė į korupcijos skandalus.

„Naujų kandidatūrų mūsų Vyriausioji valdyba nesvarstė. Nematome, kad yra būtinybė“, – trečiadienį BNS teigė J. Narkevičius.

„Mes laikomės nuomonės, kad mūsų komanda yra rimtai atrinkta, nesame „juodajame sąraše“, per dvejus Vyriausybės veiklos metus niekas priekaištų dėl darbo (LLRA atstovų ministerijose – BNS) neturėjo. Todėl mes negalime savo komandos narių išduoti vardan tam tikrų ambicijų ar dar dėl kažko“, – teigė LLRA atstovas, paklaustas, ar anksčiau partijoje svarstyta, kuo būtų galima pakeisti energetikos viceministrę Renatą Cytacką, kurios kompetencija suabejojo premjeras.

Parlamentaras pabrėžė, kad vėl numatoma siūlyti į ministrus J. Neverovičių, „nes jis neprarado partijos pasitikėjimo“, bet R. Cytackos likimo J.Narkevičius nekomentavo.

J. Narkevičiaus teigimu, paskyrus viceministre R. Cytacką valdančiosios koalicijos susitarimai nebuvo pažeisti.

„Iš principo koalicijos sutartis nenutraukta. Ir toliau ji tęsiama. Bus situacija apsvarstyta. Sutarties jokio punkto nesulaužėme“, – teigė jis.

Pasak J. Narkevičiaus, R. Cytacka ir J. Neverovičius „užkliuvo“ ne dėl kompetencijos ar veiklos, nesusijusios su viceministrės pareigomis.

„Įvykiai ne tiek susiję su Cytackos kandidatūra, kiek su tuo, kad Cytacka ir Neverovičius yra nepriklausomi nuo visokiausio lobizmo, finansinės įtakos asmenys ir tam tikra jų veikla vardan valstybės ir gyventojų nelabai patinka kai kuriems atstovaujantiems finansinius arba kitus interesus. Dėl to žaidžiama ambicijomis ir Cytackos tam tikrais veiksmais, kurie nieko bendra su viceministrės postu ir įgaliojimais neturi. Tokiu būdu bandoma atsikratyti gerai ir sąžiningai dirbančio ministro ir viceministrės“, – dėstė J. Narkevičius.

Pasak jo, J. Neverovičius yra geriausiai vertinamas ministras, o visi partijos deleguoti pareigūnai yra parinkti atsakingai.

„Mes visada į atsakingas pozicijas parenkame atsakingai asmenis. Manau, kad ir Renata buvo ir yra kompetentingas asmuo“, – teigė parlamentaras.

Jis stebėjosi, kodėl nevertinama kitų viceministrų kompetencija. Be to, R. Cytackos darbu esą buvo patenkintas ir J. Neverovičius.

LLRA atstovo teigimu, premjeras Algirdas Butkevičius R. Cytackos kompetenciją pavadino žema, nes buvo priverstas taip pasakyti.

J. Narkevičiaus nekomentavo Stanislavo Vidtmanno, dirbančio Energetikos ministerijos vyriausiuoju specialistu Europos Sąjungos paramos skyriuje bei tarpvalstybinės Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto bendrovės stebėtojų tarybos nariu, kandidatūros į energetikos viceministrus, kurią esą su partijos lyderiu V. Tomaševskiu aptarinėjo ministras. Seimo vicepirmininkas teigė, kad ši kandidatūra partijos Vyriausioje valdyboje neaptarinėta.

„Nuo to laiko, kai prieš dvejus metus formavosi Vyriausybė, partija apsvarstė kandidatus (R. Cytacką ir J. Neverovičių – BNS), daugiau jokių kandidatų neaptarinėjo“, – teigė J. Narkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė socialdemokrato premjero A. Butkevičiaus teikimu antradienį atleido Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotą energetikos ministrą J. Neverovičių, kai šis nesuderinęs su premjeru viceministre paskyrė R. Cytacką.

Premjeras A. Butkevičius ne kartą kritikavo R. Cytacką dėl nekompetencijos ir inicijavo ministro atleidimą, kai ji vėl buvo paskirta viceministre.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.