Lietuvoje

2014.08.20 10:59

Prokuratūra sieks R. Zamolskio ekstradicijos

BNS2014.08.20 10:59

Lietuvos prokurorai trečiadienį pranešė sieksiantys Rusijoje sulaikyto vieno iš ieškomiausių nusikaltėlių Romo Zamolskio išdavimo Lietuvai.

Lietuvos prokurorai trečiadienį pranešė sieksiantys Rusijoje sulaikyto vieno iš ieškomiausių nusikaltėlių Romo Zamolskio išdavimo Lietuvai.

„Iš Kriminalinės policijos biuro gautas pranešimas apie sulaikymą Rusijos teritorijoje. Toliau prokurorai rengs dokumentus ekstradicijos procedūrai pradėti“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai sakė Vilma Mažonė.

Lietuvos policija trečiadienį patvirtino, kad 44 metų R. Zamolskis sulaikytas Rusijoje, jis per sulaikymą priešinosi ir buvo sužalotas.

Nusikaltėlis iš Lietuvos buvo sulaikytas praėjusią savaitę vienoje iš Jekaterinburgo gatvių, pranešė Rusijos laikraštis „Kommersant“.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad R. Zamolskis sulaikymo metu automobilyje buvo su žmona ir vaiku, jį pavyko išvilioti iš automobilio, tačiau supratęs, kad įkliuvo R. Zamolskis, išsitraukė peilį ir juo puolė pareigūną. Sulaikyti jį pavyko tik sužeidus pistoletu.

Lietuvos policija R. Zamolskį gaudo nuo 2001 metų, kai jis paspruko per įkaitų vadavimo operaciją Panevėžyje. Vaduojant įkaitus buvo nukautas jo bendrininkas Virginijus Savickis.

Abu nusikaltėliai buvo pripažinti psichikos ligoniais. Jie įtariami nužudę tris žmones Kaune ir pasikėsinę į policijos pareigūnus Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Taip pat manoma, kad šie nusikaltėliai Vilniuje prie parduotuvės „Maxima bazė“ sužeidė Lietuvos žemės ūkio inkasatorių ir pagrobė apie 70 tūkst. litų.

Lietuvos prokuratūros ir policijos pareigūnai vėliau trečiadienį planuoja Vilniuje surengti spaudos konferenciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.