Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:32

LLRA: J.Neverovičius vėl gali būti teikiamas ministru

DELFI.lt 2015.02.14 17:32

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pareiškė oficialią poziciją dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pareiškė oficialią poziciją dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo.

LLRA kol kas nesitraukia iš valdančiosios koalicijos. Lenkai netgi deklaruoja, esą jau kitą savaitę J. Neverovičius gali būti vėl siūlomas į pareigas, iš kurių yra atleidžiamas.

„Neatmetama galimybė, kad po rugpjūčio 25 d. šalies premjeras, sutardamas su LLRA, vėl pasiūlys J. Neverovičiaus kandidatūrą į energetikos ministro postą“, – teigiama partijos tinklalapyje patalpintame pranešime. Rugpjūčio 25 d. numatomas valdančiųjų politinės tarybos posėdis – šį renginį LLRA ir turi omenyje.

Vis dėlto LLRA kategoriškai piktinasi J. Neverovičiaus atleidimo procedūra, kai premjeras Algirdas Butkevičius dėl politinio akibrokšto, viceministre skiriant premjero pasitikėjimo neturinčią Renatą Cytacką, pasiūlė prezidentei atleisti LLRA deleguotą ministrą.

„2012 m. lapkritį sudaryta koalicinė sutartis numato, kad LLRA turi teisę užimti energetikos ministro, viceministro bei švietimo, žemės ūkio ir susisiekimo viceministrų postus. Niekas neturi teisės keisti koalicijos sutarties: nei prezidentė, nei kurios nors iš koalicijos partijų – net ir tos didžiausios – lyderiai. Tai padaryti gali tik valdančiosios koalicijos politinė taryba. Be to, niekas neturi teisės kritikuoti partijos kandidatų, juo labiau – neobjektyviai. Kandidatų vertinimas – juos keliančios partijos valdymo organų prerogatyva“, – pabrėžia LLRA.

J. Neverovičiaus atleidimą LLRA vadina „Europos politinės kultūros pažeidimu ar jos trūkumu“. „Nebuvo ir nėra jokių priežasčių – nei teisinių, nei kitų – kvestionuoti LLRA, parlamentinės partijos, teisės į postus deleguoti asmenis, kurie pelnė partijos vadovaujančių organų pasitikėjimą“, – teigiama partijos pareiškime.

Partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis ir frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė antradienį į DELFI skambučius neatsiliepė.

DELFI primena, jog Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį paskelbė siūlysiantis atleisti J. Neverovičių. Griežto Vyriausybės vadovo sprendimo priežastis – energetikos ministro politinis akibrokštas, kai nepaisant A. Butkevičiaus kategoriško prieštaravimo energetikos viceministre iš naujo paskirta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka. Premjeras nedviprasmiškai užsiminė, kad toks J. Neverovičiaus sprendimas sietinas su LLRA lyderių spaudimu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretą dėl J. Neverovičiaus atleidimo pasirašė antradienį. Jei LLRA nuspręstų palikti valdančiąją koaliciją, parlamentinę daugumą socdemai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ išlaikytų. Pasitraukus LLRA, į energetikos ministro postą greičiausiai pretenduotų Darbo partija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi