Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Koalicijos partneriai laukia LLRA paaiškinimų

BNS 2015.09.08 13:45

Valdančiosios centro kairės koalicijos partneriai laukia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) paaiškinimų dėl energetikos ministro atleidimo istorijos ir tolesnių planų.

Valdančiosios centro kairės koalicijos partneriai laukia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) paaiškinimų dėl energetikos ministro atleidimo istorijos ir tolesnių planų.

Prezidentei paskelbus apie LLRA deleguoto Jaroslavo Neverovičiaus atleidimą premjero teikimu, socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ atstovai BNS antradienį sakė, kad kalbėti apie šios partijos šalinimą iš koalicijos kol kas per anksti.

„Stebiuosi, kad lenkai taip elgiasi. Yra du variantai – arba jie nori pasitraukti iš koalicijos ir tą aukos vaidmenį panaudoti rinkimams, arba negalvojo, kad premjeras taip pasielgs“, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Anot jo, šiuo metu šalinti LLRA iš koalicijos pagrindo nėra. Pateikusi naujo energetikos ministro kandidatūrą partija koalicijoje liktų, sakė socialdemokratas.

„Eskaluodami situaciją su (energetikos viceministre Renata) Cytacka, jie turbūt suvokė galimas pasekmes ir galimus išeities taškus. Vienas iš jų išsipildė ir dabar jie turėtų pasakyti, ką toliau galvoja. Jeigu jie siūlys kitą kandidatą į ministrus ir yra pasirengę dirbti koalicijoje, aš manau, kad tai būtų valstybei naudingiausias dalykas, kad koalicija būtų šiuo metu stipri, tvarkinga ir nereikėtų kiekvienu strategiškai svarbiu klausimu žiūrėti balsų susitelkimo“, – BNS teigė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys.

Jis tvirtino taip pat didelės grėsmės valdančiajai koalicijai nematantis, juoba kad ji yra „perteklinė“, tai yra Seime turi gerokai didesnį palaikymą nei būtina.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas siūlė kuo skubiau sukviesti valdančiųjų partijų politinę tarybą ir rasti kompromisą.

„Manau, kad artimiausiu metu turėtų susirinkti politinė taryba ir aptari susidariusią situaciją ir padaryti kokį nors kompromisinį sprendimą ir darbuotis toliau“, – BNS sakė R. Paksas.

Jis pabrėžė, kad dabartinė geopolitinė situacija įpareigoja išlaikyti stabilumą valdžioje.

„Tvarkiečių“ lyderis sakė, kad formaliai LLRA pažeidė pastarąjį valdančiųjų susitarimą visus viceministrų paskyrimus derinti su premjeru Algirdu Butkevičiumi. R. Cytackos grąžinimas į energetikos viceministrės pareigas nebuvo derintas.

„Šioje vietoje formalus mūsų susitarimas buvo pažeistas. Kita vertus, paėmus visą laiką, kai ši koalicija darbuojasi, buvo tarybos sprendimų, kurie nebuvo įgyvendinti, arba ne taip įgyvendinti, kaip buvo sutarta. Tas kirtimas iš peties kažin ar yra geras. Aš būčiau šalininkas, kad reikia ieškoti kompromiso“, – apie galimą LLRA šalinimą iš koalicijos kalbėjo R. Paksas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė energetikos ministro J. Neverovičiaus atleidimo dekretą. Jis iš pareigų atleidžiamas nuo pirmadienio.

D. Grybauskaitė pasirašė dekretą, atsižvelgdama į premjero Algirdo Butkevičiaus teikimą pašalinti J. Neverovičių iš pareigų.

A. Butkevičius pirmadienį pareiškė, kad J. Neverovičių nori atstatydinti, nes šis energetikos viceministre paskyrė valdančiųjų kritikos sulaukusią R. Cytacką. Pasak A. Butkevičiaus, energetikos ministras praėjusį ketvirtadienį buvo įspėtas, kad bus atstatydintas, jeigu paskirs R. Cytacką.

A. Butkevičius teigė, kad J. Neverovičius vykdė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nurodymą paskirti R. Cytacką, tačiau nesilaikė valdančiųjų koalicijos susitarimo, kad visus viceministrus prieš tai turi patvirtinti pats premjeras.

R. Cytacka buvo vienintelė viceministrė, nepaklususi valdančiųjų susitarimui ir iki liepos 11 dienos neatsistatydinusi. Ji tai padarė vėliau – J. Neverovičius R. Cytacką iš einamų pareigų jai pačiai prašant atleido liepos 15 dieną.

A. Butkevičius ne kartą priekaištavo energetikos ministrui dėl R. Cytackos elgesio – ji išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

Atsinaujinančių energijos išteklių plėtros ir šilumos ūkio plėtros bei energijos išteklių vartojimo efektyvumo didinimo politikos įgyvendinimo klausimus kuravusi R. Cytacka darbą Energetikos ministerijoje pradėjo 2012 metų gruodžio pabaigoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi