Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.19 14:28

Į Lietuvą atvyksta JAV transporto vadovybės vadas

LRT.lt 2014.08.19 14:28

Lietuvoje rugpjūčio 19–21 dienomis lankysis JAV gynybos departamento Transportavimo vadovybės (USTRANSCOM) vadas generolas Paulas J. Selva.

Lietuvoje rugpjūčio 19–21 dienomis lankysis JAV gynybos departamento Transportavimo vadovybės (USTRANSCOM) vadas generolas Paulas J. Selva.

Vizito metu JAV pareigūnas apžiūrės Lietuvos logistikos ir transporto infrastruktūrą ir susitikimuose su aukščiausiais šalies pareigūnais aptars 2008 metais prasidėjusio bendradarbiavimo, vežant nekarinius NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) krovinius, patirtį ir tolesnes perspektyvas.

Klaipėdoje rugpjūčio 19 d. generolui bus pristatyta Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūra, įvyks susitikimai su valdžios ir verslo atstovais, dalyvaujančiais pervežant per Klaipėdos jūrų uostą NATO ISAF krovinius, rašoma pranešime spaudai.

Rugpjūčio 20 d. Vilniuje P. J. Selva susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, Lietuvos kariuomenės vadu  generolu Jonu Vytautu Žuku, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Susitikimo metu planuojama pasidalinti sėkmingo bendradarbiavimo patirtimi ir pasiekimais, aptarti naujas JAV krovinių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą galimybes po 2014 m.

Lietuva pirmuosius nekarinius NATO ISAF krovinius „Šiaurinio kelio“ maršrutu (NDN ‒ Northern Line of Communication), einančiu per Centrinę Aziją, Rusiją, Baltarusiją į Baltijos jūrų uostus, į Afganistaną pradėjo vežti 2008 m. Didesni ISAF krovinių srautai pradėti gabenti 2011 m. pradžioje. Paaiškėjus, kad ISAF operacija Afganistane turi baigtis iki 2014 m. pabaigos, 2012 m. per Klaipėdos uostą pradėti gabenti ir iki šiol gabenami iš Afganistano atvykstantys ISAF kroviniai.

NATO ISAF krovinio per Klaipėdos uostą vežimas – sėkmingo Lietuvos institucijų ir verslo darbo su JAV partneriais rezultatas. Šis bendradarbiavimas naudingas Lietuvos verslo plėtrai ir leidžia įgyti patirties organizuojant krovinių vežimą į Azijos šalis. 2014 m. pabaigoje NATO šalims narėms išvedus tarptautinio saugumo paramos pajėgas iš  Afganistano, Lietuva jau bus užsitikrinusi savo vietą tarptautiniame transporto koridoriuje, einančiame Azijos kryptimi. Tikimasi, kad ateityje tai Lietuvai pasitarnaus vykdant kitų šalių komercinius ir vystomojo bendradarbiavimo projektus Azijos šalyse, rašoma URM pranešime spaudai.

JAV transportavimo vadovybė – tai JAV gynybos departamento padalinys, kuris koordinuoja ir įgyvendina JAV karinių pajėgų dislokavimo ir aprūpinimo jūra, oru ir sausuma sprendimus. JAV transportavimo vadovybė atsakinga ir už JAV kariuomenės, dislokuotos Afganistane, logistinį aprūpinimą – NATO ISAF misijoje dalyvaujančių JAV kariškių nekarinio krovinio gabenimą į/iš Afganistano.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi