Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.19 14:05

Prokuratūra nebeginčija išteisinimų mailiaus byloje

BNS 2014.08.19 14:05

Generalinė prokuratūra neapskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui buvusio Lietuvos banko vadovo Romualdo Visokavičiaus ir kitų asmenų išteisinimo vadinamojoje mailiaus byloje.

Generalinė prokuratūra neapskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui buvusio Lietuvos banko vadovo Romualdo Visokavičiaus ir kitų asmenų išteisinimo vadinamojoje mailiaus byloje.

„Nuosprendžio neskundžiau. Yra tam tikri reikalavimai kasaciniam skundui, jeigu nėra pagrindų, tai ir nėra. Įstatyme numatyti pagrindai, kada galimas kasacinis procesas. Aukščiausiasis Teismas įrodymų nevertina, baudžiamasis procesas pažeistas nebuvo, duomenis įvertino, kaip įvertino, toliau ginčytis nematau prasmės. Tam ir teismas“, – BNS sakė prokuroras Dainius Baraniūnas.

Gegužės 16 dieną Vilniaus apygardos teismas paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį R. Visokavičiui, kuris buvo kaltintas korupcija. Apygardos teismui peržiūrėjus bylą apeliacine tvarka, vadinamojoje mailiaus byloje padaugėjo išteisintųjų – nauju nuosprendžiu teismas visiškai išteisino Ingridą Jasonienę, kuri anksčiau buvo pripažinta kalta ir buvo skirta piniginė bauda.

Pernai spalio 17 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys paskelbė, kad negali nuosprendžio grįsti prielaidomis.

„Reikia vadovautis tuo, kas įrodyta, o ne prielaidomis“, – aiškindamas nuosprendžio motyvus sakė teisėjas.

Prokuroras dėl tarpininko kyšininkavimo ir sukčiavimo R. Visokavičiui prašė skirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams, ir skirti 19,5 tūkst. litų baudą.

Prokurorai įtarė, kad R. Visokavičius, pasinaudodamas savo padėtimi ir pažintimis, galėjo paveikti institucijas, pareigūnus ir politikus, kad organizuota grupuotė neteisėtai gautų milijoninę Europos Sąjungos paramą.

Apylinkės teismas kaltais byloje buvo pripažinęs tik Egidijų Gesevičių ir I. Jasonienę. Pirmasis buvo pripažintas kaltu dėl suklastotų patalpų nuomos sutarčių, suklastotų dokumentų pateikimo aplinkos apsaugos departamentui, dėl keturių suklastotų paskolų sutarčių ir dar kelių nusikaltimų. Jam skirta 26 tūkst. litų bauda. Įskaičius 2010 metais suėmime praleistą laiką, bauda sumažėjo iki 9 tūkst. litų. I. Jasonienei buvo skirta 1300 litų bauda.

Apygardos teismas taip pat keitė nuosprendį E. Gesevičiaus atžvilgiu, tačiau paskelbė, kad visiškai jį išteisinti nėra pagrindo. I. Jasonienė buvo išteisinta visiškai, kaip nepadariusi veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Teismai taip pat išteisino Vytautą Petrušonį, Mindaugą Gesevičių, Ingą Dagytę-Riškę, Joną Jacunską, Skirmantą Miškinį ir Albertą Brinkį.

Proceso dalyviai šioje byloje dar galėjo rašyti kasacinius skundus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Šiomis dienomis baigėsi trijų mėnesių terminas skundas paduoti. Vilniaus apygardos teisme BNS informavo, kad šioje byloje paduotas vienas kasacinis skundas, informacija apie jį kol kas neskelbiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi