Lietuvoje

2014.08.19 13:06

R. Paksas: premjero siūlymas atleisti energetikos ministrą yra skubotas

BNS2014.08.19 13:06

Premjero Algirdo Butkevičiaus sprendimas iš pareigų atleisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių yra skubotas, antradienį pareiškė koalicijos partnerės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas.

Premjero Algirdo Butkevičiaus sprendimas iš pareigų atleisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių yra skubotas, antradienį pareiškė koalicijos partnerės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas.

„Skubotas sprendimas atstatydinti energetikos ministrą gali sukelti itin rimtas pasekmes. Manyčiau, kad kiekvienas partneris ir visa koalicija turėtų elgtis atsakingai, nepaisant pradėtų procesų, sugrįžti į pradinę padėtį ir rasti sutarimą“, – pranešime spaudai teigė R. Paksas.

Ministras pirmininkas socialdemokratas A. Butkevičius pirmadienį pranešė, kad antradienį prezidentei Daliai Grybauskaitei pateiks siūlymą dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atstatydinimo, nes šis energetikos viceministre prieš premjero valią paskyrė Renatą Cytacką.

„Gali būti, kad dabartinę valdančiąją koaliciją kryptingai siekiama įvelti į besitęsiančius Vyriausybės sudėties keitimus, o ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, bokso terminais tariant, spaudžiamas į kampą. Ši istorija – tarsi viceministrų „juodojo sąrašo“ tęsinys. Yra ne mažai požymių, jog šiandien valstybėje bandoma sukelti politinės priešpriešos situaciją, sutirštinti emocinį foną, modeliuoti valdančiosios koalicijos pokyčius“, – teigia R. Paksas.

Pasak jo, Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra vienas iš keturių, lygiateisių valdančiosios koalicijos partnerių, „tačiau visuomenėje jau kurį laiką bandoma sukelti abejonių dėl jos atstovų lojalumo valstybei“.

„Tai turi pasibaigti. Turėtume atsakyti į klausimą, kam gali būti naudinga didinti sumaištį šalyje, augant tarptautinei įtampai, gilėjant konfliktui rytų Ukrainoje. Bręstančios krizės akivaizdoje, aukščiausiu lygiu dar nėra rimtai aptartos grėsmės valstybės ekonomikai ir verslui“, – sako R. Paksas.

Premjeras A. Butkevičius yra kritikavęs R. Cytacką kaip žemos kompetencijos specialistę ir yra garantavęs, kad ji nebeis energetikos viceministrės pareigų. Nepaisydamas to, J. Neverovičius LLRA nurodymu R. Cytacką vėl paskyrė viceministre.

Pasak A. Butkevičiaus, dėl tolesnio LLRA buvimo valdančiojoje koalicijoje spręs koalicijos taryba.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt