Naujienų srautas

Lietuvoje2014.08.19 10:51

Lietuva Ukrainai skiria sausų maisto davinių ir medicinos priemonių

BNS 2014.08.19 10:51

Lietuvos krašto apsaugos ministerija antradienį pranešė skirsianti Ukrainai sausų maisto davinių ir medicinos priemonių.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija antradienį pranešė skirsianti Ukrainai sausų maisto davinių ir medicinos priemonių.

„Savo parama pirmiausia siekiame parodyti solidarumą ir palaikymą Ukrainai“, – pranešime spaudai teigė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pasak jo, nuo Ukrainos stabilumo priklauso ir Lietuvos saugumas, todėl svarbu šiai šaliai padėti ir praktinėmis priemonėmis.

Pagalbos priemonių paketą sudarys daugiau nei 4 tūkst. vienetų sauso maisto davinių, taip pat įvairios medicinos pagalbos priemonės. Šioms pagalbos priemonėms įsigyti Krašto apsaugos ministerija yra numačiusi skirti apie 98 tūkst. litų iš šiais metais sutaupytų lėšų.

Planuojama, kad materialinė parama Ukrainai bus perduota artimiausiomis savaitėmis, ji į Ukrainą bus gabenama Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviu C-27J „Spartan“.

Anksčiau rugpjūtį Lietuvos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Ukrainos kariams bus perduota šalmų, neperšaunamų liemenių bei neperšaunamų skydų.

Ukrainos kariuomenė šiuo metu kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytuose. Vakarų teigimu, separatistus ginkluoja Rusija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi