Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.08 10:40

Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniruosis kartus su amerikiečiais, čekais ir suomiais

ELTA 2012.10.08 10:40

Spalio 8–9 dienomis Baltijos šalyse vyks tryliktoji Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią organizuoja NATO vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje.

Spalio 8–9 dienomis Baltijos šalyse vyks tryliktoji Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią organizuoja NATO vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje.

Treniruotės metu Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniruosis kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Čekijos, JAV ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis.

Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėmis norima pademonstruoti NATO matomumą regione, įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų ir partnerių solidarumą ir pasitikėjimą.

Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje rengiamoje treniruotėje dėmesys bus skiriamas regioninių oro pajėgumų sąveikai.

Pratybose dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C27J „Spartan“, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys ir Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoti Čekijos karinių oro pajėgų kontingento kariai su JAS-39 „Gripen“, taip pat Čekijos orlaiviai, Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparnis, Estijos karinių oro pajėgų orlaiviai, JAV karinių oro pajėgų orlaivis. Treniruotėje jau trečią kartą dalyvaus ir NATO partnerės Suomijos karinės oro pajėgos su naikintuvais.

Orlaivių operacijas valdys ir kontroliuos Bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje, Uedeme, Vokietijoje, dislokuotas NATO Jungtinis oro operacijų centras, taip pat Valdymo ir pranešimų postas Amaryje, Estijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi