Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sveikatos viceministras: Lietuva Ukrainos karius gydymui priims pagal išgales

BNS2015.09.08 13:45

Lietuva ir toliau padės sužeistiems Ukrainos kariams „pagal išgales“, tačiau masiniam jų gydymui lėšų nėra numatyta, teigia sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas.

Lietuva ir toliau padės sužeistiems Ukrainos kariams „pagal išgales“, tačiau masiniam jų gydymui lėšų nėra numatyta, teigia sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas.

Pasak jo, Lietuva gydymui iš Ukrainos jau priėmė per 30 žmonių, įskaitant karius ir sužeistuosius Maidane.

„Nesame nuošalyje, stengiamės padėti ne tik materialine dalimi, bet ir galimybėmis, protu. Tikrai, šimtais nebus turbūt galimybių priimti, padėsime tiek, kiek galime“, – BNS pirmadienį sakė E. Mačiūnas.

Anot jo, Vyriausybė yra priėmusi sprendimą padėti sužeistiesiems Ukrainoje – šiam tikslui skirta 150 tūkst. litų, taip pat kai kurios gydymo įstaigos randa galimybių gydyti ukrainiečius be papildomo finansavimo.

Pasak viceministro, rezervas skirtas tik gydymui – šiuo metu jis nėra išnaudotas, tačiau kiek tiksliai už juos dar bus galima priimti karių gydymui ir reabilitacijai, negalėjo atsakyti.

Raginimą priimti daugiau kovose su prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje sužeistų karių pirmadienį išplatino Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai.

Liepos viduryje į Lietuvą reabilitacijai buvo atvykę keturi Ukrainos kariai, anksčiau šiais metais Lietuva yra priėmusi gydymui 22 ukrainiečius, nukentėjusius per protestus Kijeve prieš tuometinį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.