Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Rinkėjai savaitės vidury iš anksto galės balsuoti savivaldybėse

Stasys Gudavičius, Diena.lt2015.02.14 17:10

Šios savaitės viduryje vyks išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose ir referendume dėl naujos atominės elektrinės.

Šios savaitės viduryje vyks išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose ir referendume dėl naujos atominės elektrinės.

Vyks savivaldybėse

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo interneto puslapyje skelbia, kad balsavimas iš anksto vyks spalio 10 ir 11 d., tai yra šį trečiadienį ir ketvirtadienį.

Tomis dienomis nuo 8 iki 20 val. bet kurios apygardos rinkėjai gali atvykti į artimiausios savivaldybės administracijos patalpas ir ten balsuoti.

Išankstinis balsavimas pirmiausia skiriamas tiems, kurie spalio 14-ąją negalės atvykti į savo rinkimų apylinkę. Tai yra, jeigu Vilniuje esantis klaipėdietis spalio 14 d. (Seimo rinkimų dieną) negalės atvykti į uostamiestį, kuriame yra jo balsavimo apylinkė, jam bus galima trečiadienį arba ketvirtadienį atvykti į sostinės savivaldybę ir ten balsuoti iš anksto.

Visos išankstinio balsavimo apylinkės bus pakankamai aprūpintos visų Lietuvoje esančių vienmandačių apygardų balsavimo biuleteniais.

Be to, pranešama, kad spalio 10–12 d. vyks balsavimas paštu. Taip balsuoti bus galima specialiuose pašto skyriuose, kurie veiks kariniuose daliniuose, laisvės atėmimo vietose, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos namuose.

Spalio 12 ir 13 d. dar bus sudarytos galimybės balsuoti namie. Tai galės padaryti senyvo amžiaus, ligoti ar neįgalūs rinkėjai, kuriems sunku rinkimų dieną atvykti į savo balsavimo punktą.

Kam reikalinga rinkėjo kortelė?

Šį savaitgalį turėjo būti baigtos įteikti rinkėjo kortelės. Kol kas neturima duomenų, kiek rinkėjų jas atsiėmė.

Tiesa, korteles galima ir atsispausdinti internete. Šia galimybe pasinaudojo ne vienas tūkstantis šalies rinkėjų.

Rinkėjo kortelės būtinos einant balsuoti iš anksto – jas privalu atsinešti į išankstinio balsavimo vietą. Kartu reikia atsinešti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Tačiau pagrindinio balsavimo dieną, spalio 14-ąją, einant į savo apylinkę rinkėjo kortelės nebūtinos. Ten privalu turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Galima pasitikslinti apylinkę

VRK interneto puslapyje ir specialiu telefonu 1855 galima pasitikslinti, kuriai apylinkei priskirtas rinkėjas, kur jis turėtų balsuoti.

Nuo spalio 2 d. jau vyksta išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje.

2008 m. Seimo rinkimuose iš anksto vykusiame balsavime dalyvavo 107 tūkst., tai yra beveik 4 proc., visų tuomet Lietuvoje įregistruotų rinkėjų.

2004 m. per Seimo rinkimus balsuojančių iš anksto buvo kur kas daugiau – 7,6 proc. visų rinkėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt