Lietuvoje

2015.02.14 17:32

Į skandalingąsias žaidynes vyksta STT

Ne sporto renginiais, o pinigų švaistymu pagarsėjusių pasaulio mėgėjų sporto žaidynių TAFISA rengėjams – nerimo dienos. STT agentai ėmė tikrinti jau legendomis apipintus viešuosius pirkimus.

Ne sporto renginiais, o pinigų švaistymu pagarsėjusių pasaulio mėgėjų sporto žaidynių TAFISA rengėjams – nerimo dienos. STT agentai ėmė tikrinti jau legendomis apipintus viešuosius pirkimus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo. Pareigūnai aiškinasi, ar TAFISA sporto žaidynių viešieji konkursai nebuvo pritaikyti vienam konkrečiam dalyviui.

Prieš renginį ir prieš paskelbiant maitinimo konkurso rezultatus Šiauliuose buvo kalbama, jog pelningą užsakymą gaus su naktiniu klubu „Martini“ ir Šiaulių arenos valdytojais susijusi įmonė.

Skandalais pagarsėjusios žaidynės vyko liepos 5–12 dienomis, o jų globėja buvo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tiesa, ji į žaidynes taip ir neatvyko.

Nugalėtoją žinojo iš anksto

Publikacijų ciklą paskelbusio dienraščio „Lietuvos rytas“ duomenys buvo teisingi – maitinimo konkurso nugalėtoja pripažinta Šiaulių bendrovė „R. G. pramogos“.

Tai nuspėti buvo nesunku, nes žaidynių programoje dar prieš konkursą buvo nurodyta, kad priėmimas vyks Šiaulių arenoje esančiame bare „Battery“, kuris priklauso įmonei „R. G. pramogos”.

Tą pačią bendrovę kaip nugalėtoją buvo įvardiję ir vietos verslininkai, nors dar net nebuvo paskelbtos konkurso maitintojui parinkti sąlygos.

Neatsiskaitė su tiekėjais

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įtarimų, kad žaidynių organizatoriai gali rengti viešuosius konkursus tik dėl akių, sklaidyti neskubėjo. Tyrimas baigtas nuo žaidynių praėjus daugiau kaip mėnesiui.

VPT specialistai patvirtino, kad padaryta pažeidimų.

„Kadangi sutartis jau įvykdyta, svarstysime dėl administracinės atsakomybės taikymo“, – tokį atsakymą pateikė VPT patarėja Aušra Pocienė.

Susipažinę su Viešųjų pirkimų tarnybos išvadomis tyrimą pradėjo STT pareigūnai.

Nebeišlaikė ir šurmuliuoti pradėjo paslaugas bei prekes žaidynių rengėjams tiekusios bendrovės.

Paaiškėjo, kad neatsiskaitoma su ne vienu tiekėju. Teisinamasi, jog per 500 tūkstančių litų paramą neva vėluoja pervesti žaidynių rėmėja Europos Sąjunga.

Savęs nebandė skriausti

Ketvirtus metus triūsiantys žaidynių rengėjai iki šiol gauna solidžias algas.

Žaidynių direktoriaus Kęstučio Petraičio paslaugos vien šiemet mokesčių mokėtojams kainuos per 108 tūkstančius litų. Pavaduotojos triūsas įvertintas per 50 tūkstančių, o vyriausiosios finansininkės – per 88 tūkstančius litų.

TAFISA biuras, įsikūręs Šiaulių bulvare, dar dirbs, o įstaigos vadovams atlygis bus mokamas iki pat metų pabaigos. Bet prisiskambinti į būstinę, ko gero, neįmanoma užduotis. Iš oficialaus tinklalapio jau išnyko ir vadovų kontaktiniai duomenys.

Mistinėms žaidynėms ištaškyta apie 6 milijonus litų. TAFISA žaidynių rengėjai vien šiais metais algoms išleido 819 tūkstančių litų.

Keliasdešimt vadybininkų iš privačių rėmėjų nesugebėjo surinkti pinigų net K. Petraičio metų atlyginimui.