Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Alytų drebins aviacijos šventė „Alytus ore“

ELTA 2015.09.08 13:45

Po dešimties metų į Dzūkijos sostinės padangę grįžta aviacijos šventė „Alytus ore“. Penktą kartą organizuojamas renginys – didžiausias tokio tipo festivalis regione, skirtas Normandijos–Nemuno eskadrilės Alytuje 70-mečiui.

Po dešimties metų į Dzūkijos sostinės padangę grįžta aviacijos šventė „Alytus ore“. Penktą kartą organizuojamas renginys – didžiausias tokio tipo festivalis regione, skirtas Normandijos–Nemuno eskadrilės Alytuje 70-mečiui.

2014-ųjų Alytaus aerošou taip pat bus dedikuotas tokioms istorinėms datoms, kaip aerodromo 75-metis ir aeroklubo 55-metis. Šias datas vainikuos įspūdinga aviacijos programa, koncertai ir kitos pramogos mieste, pirmame Alytuje, nuo 1939-ųjų veikiančiame aerodrome.

Šventė prasidės šv. Mišiomis už aviatorius – Alytaus aerodromo 75-metį, Normandijos–Nemuno eskadrilės 70-metį Alytuje ir Alytaus aeroklubo 55-metį Šv. Liudviko bažnyčioje, bus padedama gėlių prie Normandijos–Nemuno akmens. Prie Tūkstantmečio tilto bus atidaroma Normandijos–Nemuno vardo gatvė.

Popiet šventė tęsis Alytaus aerodrome. Šventės programoje – Normandijos–Nemuno eskadrilės atminimo stelos pagerbimas, varžybų nugalėtojų apdovanojimas, eskadrilės 70-mečio Alytuje, Alytaus aerodromo 75-mečio ir Alytaus aeroklubo 55-mečio minėjimas, svečių sveikinimai.

Aviacinėje šventės programoje numatomas parašiutininkų šuolis su Prancūzijos ir Lietuvos vėliavomis iš lėktuvo „AN 2“, lėktuvo „W 35A“ su Lietuvos vėliava skrydis, grupinis trijų lėktuvų „Jak 52“ skrydis „Sparnas-sparnas“ ir originalioji programa, grupiniai lėktuvų skrydžiai, parašiutininkų akrobatika ir kt. Žiūrovų akis džiugins oro balionai, parasparniai, radijo bangomis valdomi aviamodeliai, sraigtasparnis „Eurocopter“ atliks parodomąjį skrydį.

Šventės dalyvius pasveikins NATO naikintuvai, pasieniečių sraigtasparnis. Viso renginio metu veiks aviacinės technikos paroda. Norintieji galės atlikti apžvalginius – pramoginius skrydžius lėktuvais virš Alytaus ir jo apylinkių.

Koncertinėje pramoginėje šventės programoje alytiškius ir miesto svečius linksmins Lietuvos ir Prancūzijos muzikos kolektyvai ir atlikėjai, tarp kurių – maestro Stasys Povilaitis ir grupė ŽAS.