Lietuvoje

2012.10.08 10:45

Tytuvėnų vienuolynas – dar be stogo

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.10.08 10:45

Įpusėjus rudeniui gaisro nuniokotas Tytuvėnų vienuolynas dar neturi stogo, viduje drėgna, nes nešildoma. Rajono vadovai tikisi, kad iki žiemos stogą uždengti pavyks, praneša LRT Televizijos laida „Panorama“.

Įpusėjus rudeniui gaisro nuniokotas Tytuvėnų vienuolynas dar neturi stogo, viduje drėgna, nes nešildoma. Rajono vadovai tikisi, kad iki žiemos stogą uždengti pavyks, praneša LRT Televizijos laida „Panorama“. 

Draudimo bendrovė pagaliau apsisprendė Tytuvėnų vienuolynui išmokėti apie milijoną litų. Jau kitą savaitę bus pasirašyta sutartis su konkursą laimėjusia bendrove ir darbai prasidės. Rajono vadovai tikisi, kad vandens permerktos šimtametės sienos bus uždengtos stogu kuo greičiau.

„Mes labai prašysim ir manau, kad rangovas pasistengs, mes visas pajėgas [stogui uždengti] – techniškai įmanoma padaryti iki gruodžio 1-osios“, – teigia Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.  

Vienuolyno stogui pakeisti, fasadui sutvarkyti ir vidaus darbams reikia apie 3 mln. litų. Draudikų išmokėtų pinigų pakanka tik stogui.

„Didžiausia problema yra dėl drėgmės, kuri dabar viršija normas. Norma yra apie 50 proc., virš 50 proc., o kaip matėt, šitame gale yra 95 proc. Šiuo metu negalimas šildymas, nes prokuratūra yra uždraudusi eksploatuoti dūmtraukį“, –  sako laikinoji Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Sandra Sabaliauskienė.

Patalpas kūrenti uždraudė Šiaulių apygardos prokuratūra ištyrusi, kad vienuolyno ir bažnyčios ansamblį nuniokojęs gaisras kilo dėl netvarkingo dūmtraukio, todėl patalpose drėgna ir šalta. Pavojaus nekeliantiems elektriniams šildytuvams piligrimų centras neturi pinigų.

Tiriant gaisrą apygardos prokuratūra jau pareiškė įtarimus keturiems asmenims. Vienas iš jų – buvęs laikinasis piligrimų centro direktorius Pranas Jurkaitis, kiti du – renovacijos darbus atlikusių įmonių darbuotojai bei vienas Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas.

Tytuvėnų vienuolyno ir bažnyčios ansamblį gaisras nuniokojo sausio 26-ąją. Ekspertų teigimu, vien bažnytinio meno muziejuje sunaikintų unikalių meno kūrinių vertė siekia apie 2,5 mln. litų, maždaug 2 mln. Lt įvertinti liepsnų nuniokoti pastatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt