Lietuvoje

2014.08.14 15:55

Lietuva gėdina Rusiją dėl V. Žirinovskio pasisakymų

BNS 2014.08.14 15:55

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) paragino Rusijos valdžios institucijas viešai atsiriboti ir pasmerkti Dūmos nario Vladimiro Žirinovskio grasinimus Baltijos šalims ir Lenkijai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) paragino Rusijos valdžios institucijas viešai atsiriboti ir pasmerkti Dūmos nario Vladimiro Žirinovskio grasinimus Baltijos šalims ir Lenkijai.

„Užsienio reikalų ministerija stebisi tiesioginiais Rusijos Federacijos Dūmos nario Vladimiro Žirinovskio grasinimais Baltijos šalių ir Lenkijos adresu ir tikisi, kad tai neturi nieko bendro su oficialia Rusijos Federacijos pozicija. Tuo pat metu tokie nuolat pasikartojantys neatsakingi šio politiko pareiškimai yra provokacijos, kurstančios nesantaiką tarp Rusijos ir jos kaimyninių valstybių ir didinančios įtampą mūsų regione. Todėl ministerija ragina Rusijos Federacijos valdžios institucijas viešai atsiriboti ir pasmerkti tokius V. Žirinovskio pasisakymus“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame URM pareiškime.

Antradienį minėtas Rusijos politikas, kalbėdamas televizijos laidoje, Lenkijai ir Baltijos šalims pagrasino bombardavimais ir pažadėjo, kad šios šalys apskritai bus nušluotos.

„Baltijos šalys, Lenkija – jos apskritai pasmerktos. Jos bus nušluotos. Ten nieko nebus. Tegul jie atsipeikėja, šių mažų nykštukinių valstybių vadovai, kaip jie save pakiša! Todėl čia, žinoma, Amerika – niekas jai negresia, ji toli, o štai Rytų Europos šalys pačios save stato, taip sakant, į visiško sunaikinimo pavojų. Ir kaltos tik jos. Nes mes negalime leisti, kad iš jų teritorijos kiltų į Rusijos pusę nukreiptos raketos, lėktuvai. Mums teks sunaikinti juos likus pusvalandžiui iki pakilimo. O tam mums teks atlikti ploto bombardavimus, kurie neleis kur nors likti nors vienam paleidėjui, nors vienam lėktuvui“, – kalbėjo V. Žirinovskis.

Jis taip pat pareiškė, kad jau priimtas sprendimas dėl Trečiojo pasaulinio karo.

Dėl šių V. Žirinovskio pareiškimų Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos išsikvietė Rusijos ambasadorius. Lietuvos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį Žinių radijui sakė, kad tokius pasisakymus galima ir ignoruoti, „yra politikų, kurių vieta ne parlamente, o, sakykime, zoologijos sode“.

V. Žirinovskis yra Rusijos liberaldemokratų partijos įkūrėjas bei lyderis, Dūmos Saugumo komiteto narys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.