Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Sveikatos apsaugos ministrė: Eutanazijos įstatymo priimti dar negalime

BNS 2015.09.08 13:45

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė teigia, kad kol kas įteisinti eutanaziją Lietuvoje negalima.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė teigia, kad kol kas įteisinti eutanaziją Lietuvoje negalima.

„Šiandien ir čia pat įstatymo, kuriuo būtų Lietuvoje leidžiama tiesioginė eutanazija, priimti dar negalime. Galime tik diskutuoti ir turime diskutuoti, nes nuomonės tiek tarp pačių medikų, tiek tarp piliečių yra skirtingos. Diskusijos kai kuriose Vakarų Europos valstybėse, ar reikalingas toks įstatymas, vyksta jau 30 metų“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.

Ministrė pabrėžė, kad pirmiausia būtina užtikrinti žmogaus gydymą.

R. Šalaševičiūtė teigė, kad nebalsuotų už tokį Eutanazijos įstatymo projektą, kokį yra parengusi ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistravusi jos partijos kolegė Marija Aušrinė Pavilionienė.

„Jeigu būtų įstatymo projektas truputėlį kitoks, jeigu būtų netiesioginė eutanazija, pasyvioji, neatliekamos tam tikros procedūros (...), ko gero, balsuočiau už“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministrė.

M. A. Pavilionienė siūlo įstatymu reglamentuoti asmens, kenčiančio nuolatines bei nepakeliamas fizines ir dvasines kančias, kurių neįmanoma palengvinti, teisę pasirinkti, kad jo gyvybė sąmoningai būtų nutraukta jo paties prašymu.

Įstatymu taip pat būtų įteisinta asmens teisė iš anksto nurodyti atlikti jam eutanaziją, jei dėl ligos ar sužalojimo nulemtos nesąmoningos būsenos jis pats nebegalėtų išreikšti savo valios.

„(...) eutanazija pacientui, kurį kankina ilgai besitęsiantis skausmas bei suvokimas, jog liga yra nepagydoma, suteiktų galimybę numirti oriai, išvengti skausmo ir kančių“, – projekto aiškinamajame rašte teigia M. A. Pavilionienė.

Eutanaziją siūlantį įteisinti įstatymą 2012 metais buvo parengęs tuometinis Seimo narys Andrius Burba. Tačiau parlamentas jo projekto nesvarstė.

Prieš dvejus metus visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Rait“ atlikta apklausa parodė, kad 47 proc. respondentų pritaria eutanazijos įteisinimui. 37 proc. apklaustųjų nurodė, jog tam nepritartų, o 16 proc. apklausoje dalyvavusiųjų sakė šiuo klausimu neturintys nuomonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi